Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 8. -os matematikai feladat! "...

Gyorffy.t kérdése:

8. -os matematikai feladat! " Volt bizonyos számú diónk. Először megettük az ötödét, majd a maradék negyedét, végül az újabb maradék felét, így 6 szem diónk maradt. Hány szem diónk volt eredetileg?

Figyelt kérdés
2012. szept. 10. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Kezd el vissza fele leírni :) A megoldás 20 :)

Remélem helyes és segítettem :)

Ha még kell bármikor segíteni írj rám

16/F

2012. szept. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A visszafelé való leírás is jó, amit az előző hozzászóló írt.

Én egy másikat mutatok.


Ha megettük a diók ötödét, akkor 4/5 rész maradt. Ennek a maradéknak megettük a negyedét, ezért a 4/5 rész 3/4-e marad. Majd ennek a felét kell venni, így marad 6 szem dió.


Az egyenlet tehát: 1/2*[3/4*(4/5*x)]=6.

A zárójelek nem szükségesek, csak az egyes részeredményeket mutatják a zárójeles tagolással.


x=60.

2012. szept. 12. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocs! Elgépeltem! x=20
2012. szept. 12. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hali! Tudom, hogy már régi kérdés, de valamit nem értek, meet nagyon gyogyó vok ehhez a feladathoz!

Miért lesz ez 4/5-öd? Higy került elé a négyes? Meg a 3/4-nél? Nem értem...

2015. szept. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!