Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A periódusos rendszerben 3...

A periódusos rendszerben 3 egymást követő fém összesen egy móljának tömege 57,2g. Az egyforma atomtömegükből azonos anyagmennyiséget találunk. Melyik az a 3 fém, hány mól és hány g van belölük?

Figyelt kérdés
Légyszi segítsetek előre is nagyoon köszönöm.!

2012. okt. 25. 20:20
 1/1 bongolo ***** válasza:

Fura a fogalmazás. Hogy lenne egyforma az atomtömegük?


Ha azonos az anyagmennyiség, akkor 1/3 mol van mindegyikből.


Ez az 57,2 az atomtömegek átlaga. Három egymást követőnél ez a szám a középsőhöz van legközelebb minden bizonnyal. Vedd elő a periódusos táblát és keresd meg, melyik anyag van az 57,2 közelében.

Én azt találtam, hogy 55,8 58,9 és 58,7. Bizonyára erről a három fémről van szó. Az átlaguk valójában 57,8 nem pedig 57,2. Ez kicsit zavar, de nem hiszem, hogy más lenne a megoldás.


Szóval 1/3 mol van mindegyikből, grammban pedig 55,8/3 58,9/3 58,7/3.


... van arra is esély, hogy valamit félreértettem ("egyforma atomtömeg"), akkor bocs.

2012. okt. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!