Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lehet-e egy változó mozgást...

Lehet-e egy változó mozgást végző test sebessége nulla?

Figyelt kérdés

2012. okt. 27. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

ha egy pillanatban nulla a sebessége, akkor pillanatnyilag nyugalomban van.


de nulla sebesség mellett is lehet gyorsulása, elvégre másképp hogy tudna elkezdődni növekedni a sebessége gyorsulás nélkül?

2012. okt. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
14%
Nem. De javítom az első válaszolót: a gyorsulásnál mindig van sebesség, ha a test nyugalmi állapotban van kezetben, akkor amint elkezdődik a gyorsulás (erő hatására), a sebesség nagyobb lesz nullánál.
2012. okt. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
pillanatnyilag lehet nulla a sebesség ugy, hogy mindeközben a gyorsulás pedig nem nulla...te szigorlatoztál mechanikából bme-n vagy én? Te tanultál széchenyi dijas professzortól vagy én?
2012. okt. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek!

Gondolj egy függőlegesen feldobott labdára. A legfelső ponton egy pillanatra megáll, itt a sebessége nulla. Előtte, utána egyenletesen változik, tehát változó mozgás.

Ugyanígy egy hintánál . .

2012. okt. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Elsőtől ezúttal elnézést kérek, bár szebben is ki lehetettE volna fejezni... Egyébként el tudnád küldeni a bizonyítást? Nagyon érdekelne.
2012. okt. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez a pillanatnyilag nyugalom nekem eléggé sántít. A nyugalom feltétele, hogy a rá ható erők eredője zérus legyen, azaz ne gyorsuljon. Viszont a sebessége "csak" állandó a kitétel szerint.
2012. okt. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
kinetikai szemléletben nem veszünk figyelembe semmilyen erőt sem nyomatékot, mert csak a mozgás lefolyására vagyunk kiváncsiak, nem pedig a kiváltó okokra.
2012. okt. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kimematikát akartam irni (sajnos régen tanultam már ezeket)
2012. okt. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előzőnek: Azt értem hogy az erők, nyomatékok nem fontosak most, de szvsz csak egyféle nyugalom van, méghozzá a Newton 1. alapján az inerciarendszerhez képest álló vagy egyenletesen mozgó testé.


Kérdezőnek: a legjobb példa talán a rugó (harmonikus rezgőmozgás), a két végponton a sebesség nulla.

2012. okt. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!