Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan bizonyítsam be, hogy...

Hogyan bizonyítsam be, hogy tg (alfa) +tg (béta) nagyobb vagy egyenlő mint tg (alfa+béta)? Alfa és béta is hegyesszög.

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm :)

2012. nov. 12. 18:13
 1/4 anonim válasza:

Ha ez megvígasztal, nekem nem kell bebizonyítanod, elhiszem így is. Elég tudományosan írtad le ahhoz, hogy hihető legyen. De ha ezt kevésnek érzed, vegyél fel egy szemüveget és vágj komoly képet mikor megteszed a kijelentést. Ha szerencséd van hinni fognak neked. De engem már most meggyőztél.

:D

2012. nov. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

?? Na de ez nem teljesül minden hegyesszögre!!!


Pl. 10 fok és 15 fok esetén:


tg10°=0,1763

tg15°=0,2679


ami összesen 0,4442


tg25°=0,466


De nagyobb szögek esetén fordítva igaz.


Tehát amit bizonyítani akarsz, az egyszerűen hamis állítás, de a fordítottja sem teljesül mindig.

Vagy kellene még valami feltétel, vagy elírtál valamit.

2012. nov. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát, igazából egy versenyfeladat, egy hegyesszögű háromszögre, de nem akartam, hogy csalónak tituláljanak, úgyhogy nagyon leegyszerűsítve tettem fel a kérdést.
2012. nov. 12. 21:19
 4/4 anonim válasza:

Értettem és igazat is adtam, nem kételkedtem.

:D

Meg fogod nyerni.

2012. nov. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!