Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Házi feladatra irodalomból...

Adriennurge kérdése:

Házi feladatra irodalomból ezt kaptuk:Figyeljétek meg a vers formáját:a verszakok beosztását, a sorok hosszúságát, szótagszámát, verselését, rímelését, a felütés, a zárlat ismétlődéseit! Szabó Lőrinc-Lóci verset ír. A vers altta. Hogy kell?

Figyelt kérdés
Szabó Lőrinc - Lóci verset ír Ünnep előtt volt. Kint a kertben húsvéti bárány bégetett, most borult virágba az alma, a barackfa már vetkezett, én meg épp versbe igyekeztem fogni életet és halált, mikor egyszerre nyílt az ajtó, jött Lóci és elémbe állt s megszólalt: – Apu, verset írtam! – De hisz még nem tudsz írni, te! – Nem is írtam, csak kigondoltam. – No, halljuk. – Hát figyelj ide, – szólt Lóci, azzal nekikezdett s két sorban elmondta a verset: „Az életet adja, adja, egyszerre csak abbahagyja. ” Én nagyot néztem: – Ki? Kiről szól a versed? Ennyi az egész? – Hát az istenről, az a címe! – magyarázta a gyerek; és: – Nem kéne még valami hozzá? kérdeztem én kiváncsian. – Nem hát, – felelt ő, – ez az élet, ebben már minden benne van. – Benne van, jól van, igazad van, szép a vers, menj és játssz tovább! – Szinte ijedten csókoltam meg Lóci hatéves homlokát… Ő elrohant… Kint ragyogott a tavasz, a bárány bégetett s én eltünődve ezt a verset írtam a magamé helyett.

2012. nov. 24. 14:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezen most mi olyan baromi nehéz? Nem tudod megszámolni hány sor van egy versszakban, nem tudod megszámolni a szótagokat? Ugyan, ez nem a "nem értem" kategória, hanem a lustaság... Mi lesz Veled érettségin, ott is más oldja meg helyetted?!
2012. nov. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azért, mert lusta és IQ-negatív képviselője az elkényeztetett Y-generációnak.
2012. nov. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!