Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi az Aranyember története...

Mi az Aranyember története röviden?

Figyelt kérdés
szépen kérek valakit, hogy valahonnan másolják be vagy küldjék el e-mailba az Aranyembert rövíditve! Azért kérem, mert nekem nincs meg köyvben sem rövidítve és én nem tudtam, hogy el kell olvasni és most suli elején tudtam meg, 1hét múlva irunk belöle! Ezért kérek valakit, hogy másolják be, előre is köszönöm , a segitséget!!!!!!!!!!!! ja az email cimem ha valaki van olyan kedves és leirja=)
2007. szept. 3. 20:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudtad??? Minden évben van kötelező olvasmány...

Az egy hét még nagyon hosszú idő, ennyi idő alatt el is tudod olvasni. Ha nincs meg, ajánlom a városi - és iskolai könyvtárat, valamelyikben biztosan benn lesz. Ha ne'adj Isten mégsem, akkor szerintem zarándokolj el a legközelebbi videokölcsönzőig, még az is több, mint a semmi.

Esetleg még egy ötlet: járj utána, hogy az osztálytársaid közül írt-e valaki olvasónaplót, azt is kölcsönkérheted. Itt annyira részletesen nem tudunk neked írni a könyvről, amilyen részletességgel a tanár kérni fogja (családi kapcsolatok, cselszövés, beszédstílusok, külső megjelenés...), tehát jobban jársz, ha nem csak dióhéjban ismered meg a történetet. Ez nem olyan fórum, hogy kellő részletességgel beszámolhassunk a cselekményről.

2007. szept. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
20%
A leckédet ne irjuk meg helyetted?
2007. szept. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
30%
keresd med a suli-net oldalán, de ha nem akarsz a suliban gondot, akkor olvasd el! egyik sem olyan részletes, mint a könyv!
2007. szept. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
56%

Egyrészt: nem baj ha nincs meg otthon erre találták ki a könyvtárat! Másrészt egy hét bőven elég arra hogy elolvasd!

A tanárod úgyis rájön, hogy egy rövidített változatot olvastál, arra pedig pláne, hogy ha csak ide írja le valaki a tartalmát és azt mondod vissza..

2007. szept. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
42%
Azért akik annyira jártatják a szájukat, hogy el lehet olvasni, hát... Jókait egy hét alatt elolvasni, szerintem nem a legegyszerűbb, főleg, mert az aranyember állati unalmas. Na mindegy, én már csak arra emlékszem, hogy van benne az a Tímár Mihály, ő az egyik főszereplő. Van benne a Tímea, meg a Noémi, aztán azokat dugja, vagy mi a fene, és van benne az a sziget a Dunán, ott lakik a Noémi nevű bige, az nem gazdag, a Tímea viszont ilyen elit csaj, bár szerinem az sem gazdag már a cselekményben. Na, a végén meg a Noémivel lesz a Tímár Mihály (ő az aranyember). Nem szeretem ezt a sztorit, nekem irreális, meg teljesen unszimpatikus emberekről szól. És nem szeretem Jókait, mert nagyon terjengős, oldalakon keresztül csak azt írja le, milyen a táj, meg ilyenek, pedig ezt két mondatban megoldhatná, szerintem túlzásokba esik.
2007. szept. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
44%
az Aranyemberről így írni, ez a szellemi sivárságod teljesen tiszta tükörképe. Gondolom, hogy büszke vagy magadra a leírtak miatt, azt hiszed, hogy jól megmondtad. Pedig "csak" a primitívségedet írtad le
2007. szept. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%
Lehet Jókait nem szeretni, de azért érdemes lenne olvasgatnod kedves kettővel fentebb válaszóló, fejlődne egy kicsit a szókincsed. Ha nem elég egy hét, akkor szánj rá többet :). De valóban biztos állati unalmas, mert egyszer sem szerepel benne a "bige" szó, és egyetlen "dugás" sincs részletezve.
2007. szept. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
82%
Igen ezt nevezem, már nem is nézel utána a könyvtárban (pedig ott is vannak -direkt ilyen lusta gazembereknek- olvasónaplók, amiben a cselekmény rövid vázlata és néhány jellemzés is megtalálható) csak beírod kérdésnek és tétlenül várod a választ, ennyi erővel el is olvashatnád. És nagyon szomorúnak tartom egy Jókai művel kapcsolatban a bige és a dugás kifejezést, valóban saját magáról állít ki szegénységi bizonyítványt aki ilyet ír! Nem szeretni lehet, de elismerni kötelező az irodalom egyik ilyen klasszikusát.
2007. nov. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
44%
ti nem voltatok sose iskolások..ne szoljatok már be neki!!készek vagytok
2007. nov. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
86%
én 2 nap alatt olvastam el... meg lehet csinálni
2007. dec. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!