Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a megoldása ennek a logikai...

Mi a megoldása ennek a logikai feladatnak?

Figyelt kérdés

MACKÓ MESE


Honnan tudta? És mi is tudjuk?

Igazmondó (és gondolkodni tudó) Mackóéknál áramszünet van. A család - Mackó papa, Mackó mama és Mackó Lackó - éppen megéhezett, szerencsére lent a pincében még maradt a télire félretett mézbol 10 csuporral.


Lement hát eloször Mackó papa, a sötét pincében kitapogatott néhány mézesbödönt, megtömte a hasát, majd visszament. Így tett Mackó mama és Mackó Lackó is.


Minden szokás szerint történt: jól nevelt mackó módjára ha valamelyikük megkezdett egy csuprot, akkor azt az utolsó cseppig ki is ürítette, és mindenki jóllakottan tért vissza. Tudják még egymásról, hogy Mackó papa ette a legtöbb mézet, Mackó mama kevesebbet evett, mint Mackó papa, de többet, mint Mackó Lackó.


Egyszer csak beállít a Mackó családhoz Mackó nagybácsi:

- Jaj, elfogyott a mézem. Mackó papa, nektek van még?

- Nem tudom - felelte Mackó papa. - Mackó mama, te talán tudod?

- Én sem tudom. És te, Mackó Lackó?

- Nem tudom én sem.

- Én már tudom - mosolygott Mackó papa.


Honnan tudta? És mi is tudjuk?


2012. dec. 16. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Váó, egy újabb ember, aki nem ismeri a Google-t.

Erre az oldalra 10 mp alatt találtam rá.

[link]

2012. dec. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Bocsi.És köszi szépen:)
2012. dec. 16. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!