Mi a fotoszintézis?

Figyelt kérdés
Röviden írjátok le csak a lényeget.
2009. aug. 25. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Fény segítségével történő előállítás! A növény kicsiből(kis anyagokból) nagyot állít elő! Képlete: 6Co2 + 6H2O" C6H12O6 + 6O2

szén.dioxidból ami a levelein keresztül a levélfonákokon át a gázcserenyílásokon vesz fel + víz a gyökerein lévő gyökérszőrök segítségével és abból lesz a glükóz más néven a szőlőcukor +ugye az oxigén melléktermékként!!

Bocsi lehet nem a legegyszerűbb de ez a fotoszintézis!!!

Remélem segítettem!

2009. aug. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jah és kell még napfény amiből az energia van meg a zöld színtestek(klorofillok) Jah és a 6h2o után = jel van.

Első voltam!

2009. aug. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A zöld növények szervetlen anyagokból (vízből ,ádávnyisókból és levegő széndioxidjából)A zöld szintes segítségével amely képes megkötni a napfény energiáját és szerves anyagot állít elő:fehérjét,növényi olajat,cukrot,szénhidrátot.

Mellékterményként:oxigént

2009. aug. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
mikor a növények vagy az algák (az algák élnek) a széndioxidból oxigént"fotoszintetizálnak"
2010. júl. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

6 CO2 + 6 H2O + 674 cal ----> C6H12O6 + 6O2


Ez a rövid lényeg: A levegő szén-dioxidját és a növénynek tápanyagot jelentő vizet felhasználva a napenergia segítségével szőlőcukrot, vagyis C6H12O6-ot állít elő a növény, s némi oxigént lélegez ki.


Tulajdonképpen szervetlen vegyületekből szerves vegyületet állít elő.

2010. nov. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
40%

Egyszerűen:szerves anyagból víz,napfény,és szén-dioxid segítségével szerves anyag lesz.

Vagyis mi a kémia füzetbe valami ilyesmit írtunk,csak mondattá formáztam😂

2016. okt. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A fotoszintézis olyan biológiai folyamat, melyben az élőlények a napfény energiáját felhasználva szervetlen anyagból szerves anyagot hoznak létre. Az elnevezés a görög fény (vö. foton) és a szintézis (=előállítás) szavakból tevődik össze. A fotoszintézis olyan metabolizmus, amely lebontó (katabolikus) és felépítő (anabolikus) folyamatokból tevődik össze. A katabolikus folyamat a fényreakció, amikor a fényenergia kémiai energiává alakul. Az anabolikus folyamat során a szén-dioxid megkötése (fixáció) történik és annak szénforrásként való felhasználása a növekedéshez, ezt nevezzük sötét reakciónak. Továbbá a fotoszintézis „fény-szakaszában” felhalmozott kémiai energia és redukálókapacitás (NADPH) hasznosul még az oxidált állapotú kén- és nitrogénatomok redukciójához és azok szerves molekulákba történő beépítéséhez.


A fényenergiát kémiai energiává a növények, a színesmoszatok (Chromista regnum fotoszintetizálói), a fotoszintetizáló cianobaktériumok, bíbor- és zöldbaktériumok képesek átalakítani. A cianobaktériumok és az eukarióta fotoszintetizálók („növények”) az oxigéntermelő fotoszintézist használják; a bíbor- és zöldbaktériumok a bakteriális vagy anoxigénikus (oxigént nem termelő) fotoszintézist alkalmazzák.

2020. máj. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!