Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan hat egy halálos betegsé...

Hogyan hat egy halálos betegség a személyiségedre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tantárgyzáró vizsgához kérnék segítséget:)

Miben változna meg a személyiséged az életfelfogásod, ha egyik napról a másikra közölnék veled, hogy halálos beteg vagy? Vagy ha egy szeretett rokonoddal történne meg?

Ha sikerül felgyógyulnod változni fog az életszemléleted? Feladnád vagy harcolnál?


Minél több véleményre lenne szükségem:) és minden válaszra megy a zöld kéz:))



2013. jan. 5. 13:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen harcolnék a betegséggel.Minden orvosi és alternatív segítséget igénybe vennék a gyógyulásom érdekében.A személyiségem szerintem ettől nem változna meg.Ahogy magamat ismerem,megoldandó feladatként tekintenék a gyógyulásra.

Elméleti síkon így élném meg,a gyakorlatban viszont soha nem tudhatja az ember,mit hoz ki belőle egy stresszhelyzet addig,amíg nincs benne.

2013. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

A napokban én is gondolkodtam a témán, bizonyos okok miatt. Ha kiderülne, hogy halálos beteg vagyok, valószínűleg arra gondolnék, hogy a problémáim, amelyek eddig nyomasztottak mennyire komolytalannak vagy semmisnek tűnnének. Hogy mennyi lehetőségem lenne még az életben, ha egészséges lennék.

Ha egy közeli szeretett hozzátartozóról derülne ki, valószínűleg sokkal jobban megviselne, mint ha rólam derülne ki.

2013. jan. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 manocskaXX válasza:
Ez mindig változó és ember függő van aki amikor megtudja hogy valamilyen halálos betegségben szenved azonnal feladja és nem próűbál meg harcolni a betegséggel mert ugy van vele hogy neki már úgyis mind1 és csak fekszik egész nap az ágyban semmit nem csinál elhagyja magát teljesen.. de vannak olyan emberek is akik felveszik a harcot és küzdenek a végsőkig..:)
2013. jan. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

ment mindenkinek a zöld kéz:)

Köszönöm jöhetnek még:)

2013. jan. 5. 14:09
 5/12 Shai-Hulud ***** válasza:
50%

Felszabadítana!!!


Végre nyugodtan ennék egy jó gombalevest.

Nagyon szeretem, de mindig is féltem a gombától...


Kiherélném a főnökömet.

Vagy mit is beszélek, ez teljesen felesleges lenne...


Vennék egy uzit, és plázacicákra lövöldöznék a West End-ben.

Azt tanították, hogy ilyenért börtön jár, na de nekem ugye már mindegy...


És még sok hasonlóan kellemes időtöltéssel múlatnám a hátralévő időt. :-DD

2013. jan. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azt mondják, stresszhelyzetben lehetetlen előre megjósolni egy ember viselkedését, önagunkét is, amíg legalább egyszer át nem élünk hasonlót.

Ettől függetlenül úgy gondolom, nem adnám fel semmiképp. Mert hiszem, hogy a legtöbb halált bármilyen betegségről legyen is szó, az elkeseredettség okozza, az, hogy az ember feladja, mert nem lát kiutat. Pedig rákosok, AIDS-esek is gyógyultak már fel hihetetlen módokon. Honnan tudhatnám, hogy ne sikerülhetne nekem is, ha nem próbálok meg mindent? Mert ez, az egészség felbecsülhetetlen, és bármilyen küzdelmet megér!

2013. jan. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves Ötös:)

Ez eddig meg se fordult a fejemben, köszönöm szépen! Ha van kedved még írhatsz hasonló szépeket:)


Gaebrol neked is köszönöm!


Én magamat ismerve pár napig feladnám, s a szeretteimmel tölteném az időt, kiélvezzem a boldog perceket, aztán kitörne belőlem az élni akarás s semmi nem állíthatna meg:)

2013. jan. 5. 14:31
 8/12 anonim ***** válasza:

[link]

Ha van lehetőséged olvasd el ezt a könyvet. Ennél szebb példa nem is kell a küzdeni akarásra.

2013. jan. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Imádok olvasni:))

2013. jan. 5. 15:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor ezt a könyvet imádni fogod. Én nem tudtam letenni egy nap alatt kiolvastam. Meg azóta vagy ötször.
2013. jan. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!