Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt kell folytatni legalabb...

Ezt kell folytatni legalabb 12 mondatban. Akkor hajlando lennetek folytatni? Ha igen halas vagyok Ezt kell folytatni legalabb 12 mondatban. Akkor hajlando lennetek folytatni? Ha igen halas vagyok

Figyelt kérdés
A feladat igy szol:irj egy 10-12 mondatos fogalmazast, amely a megkezdett tortenetet folytatja es lezarja. A szereplok neve, kora, kapcsolatai (rokon, barat, baratno, ismeros. ) szabadon valaszthatok. Az ajandekboltban nezelodott. Szuletesnapi meglepetest akart vasarolni valakinek, akit nagyon szeretett. Nezegette a dragan kinalt, mutatos targyakat, de egyiket sem tartotta megfelelonek. Ekkor elhatarozta, hogy nem penzen vett ajandekkal fog kedveskedni. Eszebe is jutott egy remek otlet.

#fogalmazas: tortenet #folytatasa #lezarasa
2013. jan. 10. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Ezek szerint sem kreatív, sem jó fogalmazó nem vagy.

Ha megírjuk helyetted, mindenki tudni fogja, hogy nem e írtad.

Olvass többet, akkor nem fog gondot okozni egy 12 mondatos kis fogalmazás.

2013. jan. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem vagyok rossz fogalmazo,sokat olvasok es csak azert nem tudom megirni mert rosszul vagyok... de kossz a kedves valaszert:)
2013. jan. 11. 05:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Rosszul vagy mi? De ide írni meg facebookozni van erőd. Lusta g*ci, egy senki leszel felnőtt korodra, aki semmit nem tud majd önállóan megoldani:)
2013. jan. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na azért gondolom nem máról holnapra feladat ez, hogy egy kis rosszullét miatt ne tudd megírni. Ha meg rosszul vagy, akkor miért nem dokihoz mész? Akkor meg nem kell a fogalmazás, megírhatod, ha jobban leszel.

Azért a "kedves hozzászólásom", drága, mert sehol nem írtad, hogy halálodon vagy és azért kéne másnak megírnia helyetted, am meg itt mindenki azt mond, amit akar. Akár azt is mondhatod, hogy rosszul vagy, azért nem megy, közben tényleg csak lusti vagy kissé...

2013. jan. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elsőre azért adjuk meg mindenkinek az esélyt, hogy amit ír, az igaz. Sokkal könnyebb így !

Folytatom az elkezdett szöveget:


Az igaz, hogy ehhez az ajándékhoz is anyagbeszerzésre volt szükség. Amire gondolt, egy szép, gyöngyökkel hímzett kis szütyő, táska, ez is igényelt némi keresgélést a boltokban.

Még édesanyjától is meg kellett kérdeznie, szerinte hol kapható világos, vékony szarvasbőr, amelyből a kis táskát megvarrja. S vajon hol tehet szert gyöngyökre, amelyekkel díszíteni szeretné az ajándékot?

Barátnője biztosan nagyon örül majd !

Sietve indult hazafelé, édesanyja már otthon lehet, a tanácsaira pedig most nagy szüksége van.

Sokszor talált ki dolgokat, szinte kivitelezhetetlennek tűntek először, aztán ahogy anyával megbeszélték a részleteket, minden olyan egyszerű lett és könnyűvé vált.

Így volt ez most is.

Édesanyja varró dobozából, zsákjából csodák kerültek elő, volt szarvasbőr, éppen akkora, amekkora neki kellett, és gyöngyök is a szivárvány minden színében. Még vékony, gyöngyfűző tű is akadt a dobozban.

A tervezést már ő vállalta magára, előrajzolta a mintákat,kiválasztotta a színeket, és indulhatott is a nagy mű elkészítése.

Jó, hogy ebben is anyára hallgatott, először kivarrni, s csak azután összeállítani a szütyőt, sokkal könnyebb volt így dolgozni.

2-3 nap, szép, gondos munka, és a mű elkészült !

Ekkor ötlött eszébe, hogy üresen talán nem illik átadni a kis táskát.

De ott volt a kis apró kövekből való gyűjtemény, amelyből egy szép,kék, szabálytalan alakú kis kövecskét választott.

Édesanyja azt mondta, szép ajándék lesz barátnője születésnapjára, a kő ugyanis türkiz, féldrágakő, a hozzá kapcsolódó hiedelem pedig az, hogy megvéd az eleséstől, attól, hogy összetörd magad, ha mégis elesnél.

Ezt tette a kis szütyőbe, szépen becsomagolta egy dobozba, átkötötte szalaggal, így vitte magával barátnőjéhez a szülinapi összejövetelre.

Talán a további folytatás már menni fog, még egy-két mondat, és befejezheted.

Ennyi az ötlet, remélem, tudtam segíteni !

2013. jan. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jaj!
2013. jan. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!