Julcsi ebben a félévben matematikából csak négyes és ötös osztályzatot kapott. Négyesből 4 darabot és ötösből 5 darabot. Hányféle sorrendben kaphatta ezt a 9 darab osztályzatot, ha soha nem kapott egymás után kettő darabnál több négyes osztályzatot?


2013. jan. 12. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
4!*5!
2013. jan. 12. 20:27
 2/5 anonim ***** válasza:
2*1*2*1*2*1*2*1*2=32 féleképp
2013. jan. 12. 20:49
 3/5 anonim ***** válasza:

9 jegye van, abból bármelyik 4 lehet a 4-es.


(9 alatt a 4) féleképpen lehet kiválasztani azt a 4-et.

Ez 126 lehetséges sorrendet jelent.


Ugyanez jön ki, ha ismétléses permutációval számolunk:

9!/(4!*5!)

2013. jan. 13. 10:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak az utolsó válaszban azokat nem vetted ki,amikor 2 négyest egymás után kap.
2013. jan. 13. 15:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Oké, akkor kiveszem:


Amikor mind a 4 négyes egymás mellett van: 6db

Amikor 3db 4-es van egymás mellett:

5+4+4+4+4+4+5=30db


126-6-30=90

2013. jan. 13. 18:52