Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy háromszögben két oldal...

Egy háromszögben két oldal négyzetösszege 244 dm2, a harmadik oldal hossza 2* gyök alatt 31 dm. Mekkorák a háromszög ismeretlen oldalai és szögei, ha területe 30* gyök alatt 3 dm2?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm szépen a válaszokat!!!

2013. jan. 21. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Itt találod a megoldást:

[link]

Trigonometria - Trigonometrikus terület-képlet - 1. ikon

2013. jan. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen!! :)
2013. jan. 22. 07:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Kevés amit megadtál,derékszögű háromszögről biztos,hogy nem beszélhetünk.Bebizonyítanám,hogy miért,de az nagyon sok időt venne igénybe,úgyhogy egy oldal meg egy terület sajnos kevés hozzá.Azzal nem megyünk sokra,hogy két oldal négyzetösszege 244,mert sajnos az a kettő bármi lehet,és akármelyik képletbe behelyettesítünk,nem kapjuk meg.Kellene még egy közbezárt szög,és akkor gyerekjáték lenne,de így ez nem megoldható.Ha esetleg valaki megoldaná,arra én is kiváncsi lennék,hogy hogy tette:D
2013. jan. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elnézést Harmadik Válaszoló!

Az első választ nem láttad?

Az általad hiányolt szög a terület megadásával történik. (azt hiszem)

2013. jan. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem utána sikerült, terület képletből. Köszönöm a megoldásokat!
2013. jan. 23. 07:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Jogos,nem szóltam:)
2013. jan. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!