Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen idézetet írjak nyelvtanra?

Milyen idézetet írjak nyelvtanra?

Figyelt kérdés

tudjátok a füzet 1. oldalára minden évben kell írni.

nekünk csak sokat össze kell most gyűjtani.

sajnos sehol sem találtam.

köszi a válaszokat előre is :)


2009. szept. 6. 12:23
 1/8 anonim válasza:
jól csak a szívével lát az ember, ami igazán lényeges az a szemnek láthatatlan.
2009. szept. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem ilyenre gondoltam, de azért köszi hogy szántál időt rám :)
2009. szept. 6. 12:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Na és ezekből valami?


Az egészséges nemzetiségnek ... egy főkísérője a nemzeti nyelv, mert míg az fennmarad, a nemzet is él, bármi sínylődve is sokszor ... , de ha az egyszer elnémul, akkor csak gyászfűzt terem a hon, mely a voltakért szomorúan eregeti földre ... lombjait." (Széchenyi István: Hitel)



"Vedd el a nemzet nyelvét, s a nemzet megszűnt az lenni, ami volt: nyom nélkül elenyészik, beleolvad, belehal az őt környező népek tengerébe." (Tolnai Vilmos: Halhatatlan magyar nyelv)



"A különböző nyelvek melegéből keltek ki a különböző népek, melyeket az atyafiság és az együttes érdek alapján a közös szó szervezett nemzetekké. Velünk is ez történt.

A magyarságot is az atyafiság és az együttes érdek alapján a sors verte egybe; hazát a bátorsággal irányzott életösztön szerzett neki, de nemzetté a magyar szó teremtette. Mint jelképes erő és hatalom, a magyar szó nekünk a legnagyobb ereklye. Kegyelet, hűség és becsület illeti őt." (Tamási Áron)



"Csak anyanyelvemen lehetek igazán én. Ennek mélységes mélyéből buzognak föl az öntudatlan sikolyok, a versek. Itt megfeledkezem arról, hogy beszélek, írok." (Kosztolányi Dezső: Erős várunk a nyelv)



"Az a tény, hogy anyanyelvem magyar, és magyarul beszélek, gondolkozom, írok, életem legnagyobb eseménye, melyhez nincs fogható. Nem külsőséges valami, mint a kabátom, még olyan sem, mint a testem. Mélyen bennem van, vérem csöppjeiben, idegeim dúcában, metafizikai rejtélyként." (Kosztolányi Dezső: Ábécé a nyelvről és lélekről).



"Egy népet nem a testi hasonlóság, hanem a közös múlt, a hasonló gond, az egy haza levegője egyesít s választ el egy más múltú és más jelenű néptől.


Magyar az, akinek nyelve és esze magyarul forog. Becsületesen nem lehet más vizsgát találni arra, hogy kit tartsunk igazán magyarnak. Nem könnyű vizsga ez. Sokkal nehezebb annál, ami elé a fajta testi jegyeinek kutatói állítják az embert. Itt a lelket kell kitenni." (Illyés Gyula: Ki a magyar?)

2009. szept. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, a link lemaradt, vannak még. :)


[link]

2009. szept. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem elég magyar anyanyelvűnek születnünk, tanulnunk kell magyarul a sírig.

velünk minden évben ezt íratta le. >.<

2009. szept. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :D
2009. szept. 6. 12:50
 7/8 anonim ***** válasza:

"Oh jól vigyázz, mert anyád nyelvét bízták rád a századok

S azt meg kell védened."

Füst Milán

2009. szept. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne légy szeles.

Bár a munkádon más keres -

dolgozni csak pontosan, szépen,

ahogy a csillag megy az égen,

ugy érdemes.

2010. júl. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!