Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matekos pasik/csajszik, hogy...

Matekos pasik/csajszik, hogy induljak el, mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

10-es vok, a tanárunk (egy 50 éves mogorva tata) adta fel az 1. héten (! ), h aki nem tudja megcsinálni nem engedi át!


"Bizonyítsák be, ha n>2 egész, akkor nincsenek olyan csupa nullától különböző x,y,z egészek, amelyekre x^n+y^n=z^n teljesül!" (szóval x az n-ediken meg y az n-ediken egyenlő z az n-ediken)


Fogcsim sincs h induljak el:((


2009. szept. 6. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Sztem ez segíteni fog ;)

[link]


Tanárod meg kinyalhatja a.... :)

2009. szept. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Most vagy te, vagy a tanárod szórakozik.

Ugyanis az általad felírt diofantikus egyenlet megoldását nem olyan egyszerű megtalálni. Azaz nem egyszerű igazolni, hogy nincs ilyen. Nem is matematikai tételnek hívják, hanem matematikai SEJTÉSNEK, és Fermat nevéhez kötik. Hét év alatt sikerült olyan módszerekkel bizonyítani, amelyet az elméleti matematikusok közül is igen kevesen értenek meg. Javaslom Freud Róbert professzort megkeresni az ELTE-TTK-n, ő valószínűleg képes megérteni a bizonyítást - bár azt már kétlem, hogy számodra érthetően tovább is tudja adni.

2009. szept. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ez tényleg egyetemi matek.

szerintem ha tényleg ez az igazság akkor buktok mindannyian:D

2009. szept. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem egyetemi matek, vagyis nalatok(Magyarorszagon talan)...mi is ezt tanultuk 10. ben csak sajnos mar nem emlekszem...

bocsi az offert

2009. szept. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

úúúú :S

megnéztem a linket és elég durva...

a tanár azt is mondta h csak számítógéppel lehet igazán jól megoldani és aki informatika faktra meg emeltre akar menni az le kell tudja programozni. csak én ahhoz nem értek:(

de csak nem buktat meg, ez tuti nem 10-es anyag!!!

2009. szept. 7. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!