Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szükségszerű-e egy szerelem...

Szükségszerű-e egy szerelem bukása valamilyen ok miatt az irodalomban? Mi az oka annak hogy a szerelem tönkremegy?

Figyelt kérdés
Házi feladatként kell írnunk egy fogalmazást irodalom faktra. Ha valaki a fent említett kérdésekhez tudna valami jó kis gondolatmenetet felvázolni az nagy segítség lenne:)

2013. febr. 23. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ez egy nagyon buta kérdés, ennek ugyanis semmi köze az irodalomhoz. Az irodalom az életből merít, tehát a szerelem sem az irodalomban bukik el, hanem az életben, aztán legfeljebb irodalom lesz belőle.
2013. febr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt akartam írni én is
2013. febr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Semmi nem "szükségszerű"
2013. febr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak nem a "Léda"-dolog
2013. febr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébk. nem tudom,a Léda mit "evett" A-n
2013. febr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ady csak kihasználta Lédát

(az meg fizethette neki az utazásokat)

2013. febr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A szifiliszes volt (lehet nem mondta

L-nek9

2013. febr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szükségszerű-e, hogy egy oltári nagy csalódást, szerelmi bukást megéljen valaki ahhoz, hogy ez beindítsa az írói vénáját, vagy épp a fájdalom miatt, olyan versek születnek a fájdalomból, amivel híressé válik, vagy élete legjobbja lesz. Amit aztán tanítanak az iskolában...

Mi az oka, hogy a szerelem tönkremegy? Ez, hogy értendő? Általánosan értve, mert hát ez így valóban buta kérdés, vagy költőkre vonatkozólag.

Néz utána költők nagy szerelmeinek.

Nemrég láttam egy filmet: Lopott szavak. Esetleg nézd meg.

Ott a pasi azt mondja öregen, fontosabbak voltak neki a szavak mint a nő akit szeretett. Ha már gondolat menet kell, és hogy mért megy tönkre a szerelem...

2013. febr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Főleg az utolsó választ!

És igazából nem tudom h h értette tanárnő,két lehetőség közül lehetett választani,és ez volt az egyik.Gondolom a szerelmi tragédiákra kell ez esetben gondolni vagy nemtudom..

2013. febr. 24. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!