Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt a latin szöveget hogy...

Ezt a latin szöveget hogy fordítanád le?

Figyelt kérdés
Ecce, videtis hortum. Hortus in ripa fluvii est. In horto rosae odoratae et lilia alba sunt. Violae pulchrae et narcissi pulchri delectant oculos dominorum. Iuxta uvae maturae aunt. Servi et servae premunt uvas et vinum bonum faciunt dominis. Circum clivos videmus agros quoque. Servi agros dominorum colunt. Ager fecundus familiae gaudium praebet.
2009. szept. 20. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:

2 éve nem foglalkoztam latinnal, de íme, amire emléxem:

íme egy kertet láttok. a kert ??? (nem ismerem a szavakat :D). a kertben rózsák illatoznak és fehér liliomok vannak. szépséges violák és nárciszok gyönyörködtetik az urak szemeit. {valami az érett szőlőről. mi az iuxta? nincs szótáram.} a szolgák és szolgálólányok premunt=? a szlőt és jó bort készítenek az uraknak.a clivus=? körül földeket látunk. szolgák művelik az urak földjeit. {az uccsó mondatból csomó szót nem tudok.}

ha megmondod a szavakat, végigfordíthatom :) de szerintem innen már könnyű.

2009. szept. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ím, láttátok a kertet. A kert a folyópartján van. A kertben illatos rózsák ill. fehér liliumok vannak. A szép violák és szép narciszok gyönyörködtetik az urak szemét. Mellette érett szőlők beszélnek. A szolgák préselik a szőlőt és finom bort kéészítenek belőle.Vmi körül a szántókat látjuk. A szolgák mávelik az uruk földjét. A termékeny föld a családnak örömöt okoz. Különben nagyon egyszeru szöveg ez.
2009. okt. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm:) bár elfelejtettem írni, h már nem aktuális, de mégegyszer kösz:))
2009. okt. 30. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!