Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány olyan himnusz van a...

Hány olyan himnusz van a világirodalomban, melynek a műfaja valóban himnusz?

Figyelt kérdés
2009. okt. 11. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Minden himnusz, himnusz, az óda műfajon belűl.
2009. okt. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem igaz, mert pl. a francia himnusz sem felel meg a himnusz műfaji feltételének, hiszen a Marseillaise egy harci induló. Nem istenhez szóló fohász.
2009. okt. 11. 17:07
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A magyar az, az a lényeg .) :P
2009. okt. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%

Akkor a kérdés az, hogy hány olyan nemzeti himnusz van, ami irodalmi szempontból is a himnusz műfajába tartozik. Tanuljuk meg azt a kérdést feltenni, amire kíváncsiak vagyunk.

Egyébként erről szerintem nincs adat, nem hinném, hogy bárki tudná, hogy pl miről szól a bantu himnusz.

2009. okt. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A kérdések értelmezését is meg lehet tanulni. Mert nemcsak egy mód van egy kérdés feltevésére.
2009. okt. 15. 13:16
 6/12 anonim ***** válasza:
19%

Nézd, kedveském, visszaválaszolhatsz nekem pökhendien, meg le is pontozhatsz, de az a helyzet, hogy én megtanultam kérdést feltenni, értelmezni és megválaszolni is, ugyanis ez a szakmám. Azonban ha te nem veszel vissza az egódból, és nem gondolod át hogy esetleg tényleg van valami kis hiba benned, akkor úgy fogsz maradni, és amikor majd értelmesen kéne használnod az agyadat, akkor szimplán nem leszel rá képes.

Tudod, hülye kérdésre hülye válasz. Ja, persze, nem te vagy a hülye, hanem mindenki más.

2009. okt. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem én kezdtem pökhendi stílusban beszélni, hanem te. Ha nem értesz meg egy egyszerű kérdést, az a te bajod. Nem írtam oda, hogy kötelező válaszolni. Sajnálom, hogy te a magyar nyelv ezernyi árnyalatának csak egyikét ismered. Ha meg tényleg ez a szakmád és a diákokkal is így beszélsz, akkor el tudom képzelni, hogy mennyire szeretik az óráidat és a stílusodat.

Részemről lezártam a veled való vitát. Mert lehet, hogy szerinted én hülye vagyok, de okos enged, szamár szenved alapon nem szeretnék tőled újabb válasz. A többiektől igen. Mert mint feltűnt rajtad kívül mások megértették az én értelmetlen kérdésemet.

Mindezek ellenére sok sikert és kitartást kívánok neked a szakmádhoz, mert szerintem "a nemzet napszámosának" lenni az egyik legszebb hivatás. (Már ha hivatásod és nemcsak munkád.)

Köszönöm a válaszodat.

2009. okt. 15. 14:50
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem hozzá tenni, hogy nem foglalkozom olyan gyerekes dolgokkal, mint a pontozás.
2009. okt. 15. 14:52
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát.
2009. okt. 15. 14:53
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem érthető volt a kérdés, de pontos válasszal sajnos nem tudok szolgálni a kérdezőnek.. :( érdekes kérdést tett fel, kíváncsi lennék a válaszra :) közel 200 ország van a földön, talán nincs is mindegyiknek saját himnusza? wikipédián talán van róla információ..
2009. okt. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!