Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Minek nagyobb a valószínűsége?...

Minek nagyobb a valószínűsége? Két dobókockával összesen hat pontot, vagy összesen három pontot dobni? Indokolja a válaszát!

Figyelt kérdés
valaki megtudja ezt nekem oldani?

2013. jún. 24. 20:55
 1/4 CoortezFan válasza:
100%

Két dobókockával összesen hat pontot... szerintem.

mert összesen 6ost lehet úgy, hogy 2-es és 4-es / 4-es és 2-es / 3-as 3-as /

összesen három pontot meg csak úgy lehet ha dobsz 1-est és egy 2-est vagy fordítva.

remélem érted :D

2013. jún. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 doracell ***** válasza:

Sőt, lehet 5,1 és 1,5 is.

A 3 pontra csak 2 kedvező lehetőség van, a 6-ra viszont 6, vagyis a 6 pontnak jóval nagyobb a valószínűsége.

2013. jún. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
:D értem és köszi a segítőkész válaszokat :D
2013. jún. 25. 11:50
 4/4 doracell ***** válasza:
Pedig jó nagy hülyeséget írtam, és ez ma reggel hasított belém... Gondolom már mindegy, meg vsz. te is rájöttél, de a rend kedvéért: nem 6, hanem 5 lehetőség van a 6 pontra (valamiért a 3;3-at kettőnek vettem) és így nem háromszorosa, hanem két és félszerese. Bocs.
2013. júl. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!