Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene nekem pótvizsg...

Hepo09 kérdése:

Valaki segítene nekem pótvizsgára készülkök és nagyon nem értem :S Egy csomag magyar kártyából kihúzunk egymás után két lapot úgy, hogy az elsőként kihúzott lapot nem tesszük vissza. Mi a valószínűsége annak hogy mindkét kihúzott lap király lesz?

Figyelt kérdés

2013. júl. 24. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
http://www.youtube.com/user/sefmatek?feature=watch ajánlom az ő videóit. Szinte az összes középiskolai évfolyam matek tananyagáról vannak videói.
2013. júl. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
sajnos nincs fent neki erről videó :S
2013. júl. 24. 17:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Kell az összes eset és a kedvező eset.


Összes eset: Hány féleképpen húzhatunk ki két lapot 32-ből?

Az első lapot 32-ből húzzuk, ezért 32-féle lehet, a másodikat 31-ből, ezért az csak 31-féle lehet. A kettőt össze kell szorozni, így az összes eset 32 X 31=992


Kedvező eset: Hány féleképpen húzhatunk ki két lapot a négy király közül?

Az első lapot 4-ből húzzuk, a másodikat a maradék 3-ból. 4 X 3=12


P=12/992 (ha jól értettem a feladatot)

2013. júl. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A megoldás számszerűleg helyes, de annyi, hogy ha két lapot húzok ki egy kártyapakliból, és az a kérdés, hogy mekkora a valószínűsége a 2 királynak, akkor a kiválasztás sorrendje nem fontos, tehát ez kombináció, és nem variáció!

Tehát a kedvező eset: 4 alatt a 2=6

összes eset: 32 alatt 2=496

A valószínűség: 6/496


Ha érdekel pótvizsga felkészítés: www.matekabc.hu

2013. júl. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!