Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Csongor és Tünde rövid cselekm...

Csongor és Tünde rövid cselekményvázlat pontosítás?

Figyelt kérdés

Házi feladatként a Csongor és Tünde történetének negyedoldalas feldolgozását kaptuk, amit meg is írtam, csak kíváncsi lennék, tudnátok-e esetleg pontosítani rajta, vagy van-e valami, amibe esetleg bele lehet kötni az általam írottakkal kapcsolatban? Esetleg nem-e helytelen valami?


"Csongor és Tünde története egy nap alatt lejátszódó eseményt dolgoz fel, melyben megtudjuk, hogy Csongor a boldogságot keresi, melyet a csodafánál Tünde személyében lel meg. Szerelmüket Mirigy, a boszorkány ármánykodása árnyékolja be, aki Csongort mindenáron a saját lánya mellett akarja tudni. Miután Mirigy elszakítja a szerelmeseket egymástól, Csongor elindul a Tündérlak keresésére, mialatt sok próbát kell kiállnia, ám társa, Balga elkíséri útján. A történet vége a boldog befejezés, Csongor és Tünde szerelme az örökkévalóságban beteljesedik."


Bármilyen észrevételt szívesen fogadok!



2013. szept. 11. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az én érettségi tételemet másoltam most be neked. Remélem segítségedre lesz. :) Sok sikert!


Ez egy mesedráma, 5 felvonásból áll.

Csongor találkozik az aranyalmát termő fa alatt Tündével. Tündének Mirigy boszorkány ármánykodásai miatt vissza kell térnie Tündérhonba. Csongor keresésére indul Balgával. Tünde szolgáló lánya Balga felesége, Ilma.

Csongor a hármas útnál találkozik három vándorral, a Kalmárral, a Fejedelemmel és a Tudóssal. Megkérdezi tőlük, miben látják az élet értelmét. Kalmár a pénzben, Fejedelem a hatalomban és mások leigázásában, Tudós pedig az öncélú bölcselkedésben. Mindhárman csalódnak.

Később Csongor találkozik három ördögfiókával. Megszerzi tőlük a bűvös bocskort, ostort és palástot. Ezek segítségével eljut Tündérországba. Megtalálja Tündét, aki feladja halhatatlanságát, hogy a földön boldogan élhessen Csongorral. Csongor megtalálja az élet értelmét a szerelemben.

2013. szept. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hűha, nagyon szépen köszönöm, hasznomra lett!!! :)
2013. szept. 12. 15:53
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen, örülök, hogy segíthettem. :)
2013. szept. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!