Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell felvételi (n)...

Hogyan kell felvételi (n) fogalmazást írni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom hogyan kezdjem el,de ha nagy nehezen elkezdem akkor hogyan folytassam,vagy hogyan írjak befejezést? Oké, tudom hogy bekezdés,tárgyalás,befejezés,de azt mégis hogyan kell?Elméletben teljesen más, mint gyakorlatban. Stresszhelyzetben azt se tudom, mi az a lámpa. Ebben az évben felvételizek és ettől parázok a legjobban,mert ez 10 pontot ér és az már sokat számít.. .A válaszokat előre is köszönöm! :)

2013. szept. 11. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy tipp:


"A fogalmazásírás receptje


A recept majdnem ugyanúgy működik dolgozatíráskor (érettségin), mint otthoni házi feladatok elkészítésénél. Feltételezem, hogy valamit konyítasz az irodalomhoz (ha nagyon keveset is).


1. Felkészülés


Ez egy nagyon fontos dolog. Legalább egyszer olvasd át a tankönyvet, hogy mit ír az adott műalkotásról. Jegyezd meg a főbb vonásokat! Ha nincs róla semmi a könyvben, nem baj, de az író életrajzával mindenképpen legyél tisztában! Az sem baj, ha elolvasod a verset, regényt stb., vagy legalább a rövidített változatot, hogy tudd, hogy miről szól.


2. Hozzálátunk


Most, hogy már tudod, hogy nagyjából mit takar az egész alkotás, hozzáláthatsz a fogalmazásíráshoz. Felírod középre a címet, egy sor kimarad, aztán ujjnyival beljebb kezdődhet az első bekezdés.



Forrás: hogyan írjunk fogalmazást? | Érettségi


[link]

2013. szept. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Középiskolai felvételi(?!): Lehet hogy lessz egy bevezető rész, amit folytatnod kell, akkor figyelj arra, hogy múlt, vagy jelen időben kezdődik! Van olyan, hogy pl. le kell írni a legjobb dolgot ami történt veled, egy levelet kell írni valakinek, meg ilyenek. A pontokat úgy számolják, hogy beleszámítják a helyesírást, a külalakot, a fogalmazást, és hogy megfelelően írtad-e le a fogalmazást. Bocsi többet nem tudok írni, sokat gyakorolj akkor menni fog. Majd biztos előkészítőre is fogsz járni, ott majd elmagyarázzák jobban. Azt érted hogy mi az a bekezdés tárgyalás, befejezés?
2013. szept. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1. nem érettségizek,hanem felvételizek,de azért köszönöm..

2. hát tudom,de fogalmam sincs hogy kezdjek neki,hiába tudom mi az..

2013. szept. 21. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!