Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell megcsinálni egy...

Hogyan kell megcsinálni egy országelemzést és egy marketing tervet? Hol lehet hozzá segítséget találni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 9. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:

hát ehhez interneten nem tudsz anyagot találni, de tudok adni néhány szempontot. De könyvtárban tudsz hozzá anyagot gyűjteni, főleg a marketing részéhez.

Országelemzés: terület, lakosság száma, népsűrűség, időjárás, politikai helyzet, gazdasági helyzet, szocializáció

Marketingterv: én ajánlanám a GYELV elemzést: azaz gyengeségek, erősségek, lehetőségek veszélyek

2009. nov. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elkéstem a válasszal, de másnak lehet segít. Az ITD Hungary honlapján sok hasznosítható országinformációt találsz.

www.itd.hu

2010. máj. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja amíg el nem felejtem.

Marketingterven belül gyakran foglalkoznak az árpolitikával, termékpolitikával, piacbefolyásolás eszközeivel (sales promotion, Public relations,Média szereplés). A termékkínálat és árpolitika változásával a termékéletgörbe különböző szakaszaiban. Kiszokták dolgozni, hogy a termék milyen hosszú és rövidtávú stratégiával jelenjen meg a piacon. A Porter-féle stratégiák alkalmazhatóságát is megvizsgálják.

GYELV/SWOT analízist is lehet alkalmazni a piacon kínálkozó lehetőségek vizsgálatára.

2010. máj. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!