Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Függvényekkel kapcsolatos...

Függvényekkel kapcsolatos tulajdonságok (MATEK)! Segítene valaki?

Figyelt kérdés

hogyan tudom megállapítani, hogy egy függvénynek melyk a

-DF

-RF

-zérus

-szélső érték

-minimum érték

-maximum érték

-menete


és hogy tudom ábrázolni őket? pl ilyeneket hogy |x+2|+|x-2| (azt tudom, hogy hogy néz ki, mert órán megcsináltuk, de attól függetlenül nemvágom :S


2009. nov. 17. 20:59
 1/5 A kérdező kommentje:

még mindig szívesen várom a válaszokat!

-DF-re rájöttem, hogy {xER} szinte mindig (x eleme R)

-RF {f(x)E R | f(x)<=> szám attól függően, hogy milyen az f(x) függvényünk}

-zérus az a hely, ahol a függvény metszi az X tengelyt

-szélső értéknek van minimuma, és maximuma


szóval a szélső értékesre még mindig várom a választ, a menetre is. + jó lenne tudni ábrázolni!

ha esetleg valami butaságot mondtam, kijavításnak is örülnék!

2009. nov. 17. 21:29
 2/5 anonim ***** válasza:

a szélső értéknek ált. vagy maximuma vagy minimuma van, vagy egyik sem (pl. lineáris végtelen)

a menete pedig attól függ, h csökken vagy nő, ha fokozatosan ugyannyival akkor szigorúan monoton növekvő vagy csökkenőnek nevezzük

2009. nov. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2009. nov. 17. 22:28
 4/5 anonim ***** válasza:

DF: értelmezési tartomány, azt jelzi, hogy az adott függvény az X tengely mentén hol van értelmezve

RF: értékkészlet, azt jelzi, hogy az adott függvény az Y tengely mentén hol van értelmezve

Zérus: azt jelzi, hogy az adott függvény hol metszi az X tengelyt

Szélső érték: azt jelzi, hogy az adott függvény az adott helyen maximális/minimális. A következő fogalom is ide kapcsolódik.

2009. nov. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszike
2009. nov. 18. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!