Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A szigeti veszedelm körülbelül...

A szigeti veszedelm körülbelül miről szól, még a nyáron elolvastam a könyvet de nem értetem akkor sem semmit?

Figyelt kérdés
Egy pár mondatban.
2009. nov. 18. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
:D Akkor inkább menjél vakolni.
2009. nov. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A török és a magyar csatákról.

Isten lenéz a Földre és látja, hogy a magyarok nem tartják be a szabályait, nincs összetartozás. Ezért leküldi Mihály arkangyalt a pokolba, hogy küldjön egy fúriát a törökökhöz. Alecto(ez a neve) megjelenik a szultán álmában a halott édesapja képében, ez a legalkalmasabb idő, hogy a magyarokat legyőzzék. A magyarok vértanú halála kiengeszteli Istent. Gábriel arkangyal és az angyalok serege viszi fel a mennybe a hősöket. Zrínyit csak egy távoli puskagolyó képes megölni. A szultán Zrínyi kezétől esik el.

Azért el kellet volna olvasnod mégegyszer... ;)

2009. nov. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a második válaszolónak
2009. nov. 18. 22:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, remélem valamennyit segíthettem.
2009. nov. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!