Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémiások! Honnan tudom hogy...

Kémiások! Honnan tudom hogy egy anyag atomrácsos?

Figyelt kérdés
Mondjuk a SiO2 az atom rácsos ugye? de miért nem molekularácsos?

2013. nov. 27. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Leginkább onnan,hogy ha megvan adva egy anyag,akkor,magas-e az olvadáspotja például,,,erre nem nagyon van szabály,az SiO2 atomrácsos anyag,igen,azért,mert a Si atomnak ez a felállás a kedvezőbb,így stabilabb az anyag
2013. nov. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

pl hogy a racspontokon onallo atomok vannak, nem molekulak, nem ionok meg nem femek.

igazabol ezt tavaly tanultuk, kicsit elfelejtettem azota :D

kovalens kotesek vannak az atomok kozott.

az SiO2 azert mert az Si az atomracsos kristalyu elem :) ez egy kivetel amit meg kell tanulni

amugy ahogy fentebb is irtak, magas olvadaspontjuk van, mert eros kovalens kotesek tartjak ossze az atomokat, es nem oldodnak vizben meg mas vegyuletekben sem

remelem segitettem :)

2013. nov. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!