Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » FONTOS! Zöld kéz! Hogy fordíta...

FONTOS! Zöld kéz! Hogy fordítanád angolra? (elkezdtem. Ha hibáztam javíts ki! ) Hivatalos levél tehát lécci ne legyenek benne I'm meg egyéb ilyen rövidítések. Ill ha van még ötlet mit írhatnék bele azt is várom válaszba! (fog. :lent)

Figyelt kérdés

Hello xy!

My name is Szabina Edina Polgár. (..) éves vagyok. I live with my mother, father and my brother. anyám neve (..) és (..) éves. (majd ugyenez apánál és tesónál.)Szabadidőm I like read(kell ide:ing?) a book and internetezni. Kedvenc írom:meg cabot. (pls ide azt írjátok milyen sorrendben van: gondolom nem év hó nap.)-én születtem (..)-en. Jelenleg (..)-on élek. (..)-on tanulok. I think szerény vagyok. Yours sincerely: (..)



2013. dec. 3. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hello xy!

My name is Szabina Edina Polgár. - I am ... years old.((..) éves vagyok.)

I live with my mother, father and my brother. (anyám neve és (..) éves.) - My mother's name is (..) and she is .. years old. - (majd ugyenez apánál és tesónál. - ugyanez, csak she helyett he.)(Szabadidőmben)In my free time I like readING(kell ide:ing?-igen, kell) a book and surf on the internet (internetezni).

(Kedvenc írom:meg cabot.) My favourite author is Meg Cabot.

I was born on the -7th of January of 1958 in Budapest.-

(-én születtem (..)-en. Jelenleg (..)-on élek.)

Now I live in -Székesfehérvár.-

I study in -London.- ((..)-on tanulok.)

I think I am modest.( szerény vagyok.)

2013. dec. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
esetleg ha sportolsz valamit, vagy játszol valami hangszeren, azt is beleírhatod, illetve a jövőbeli terveidet, vagy külsőleg jellemezheted magadat, bár nem tudom milyen céllal készül a levél. Kedvenc tantárgy, vagy amiből kiemelkedően teljesítesz, esetleg kifejezetten nem szereted. Ha nagy állatbarát vagy, az sem rossz tulajdonság.
2013. dec. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük már ott, hogy Hello-val ha hivatalos levelet kezdesz, ott vágnám rá tanárként a karót.

Dear Sir/Madam,

Elköszönés meg: Yours faithfully, mert nem ismered a címzettet.

2013. dec. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hu köszönöm a válaszokat/észrevételeket.:) Mindenki zöld kéz.:)
2013. dec. 4. 15:03
 5/10 A kérdező kommentje:
Vagyis lenne még 1 krdésem. Ha meg lesz adva a név akkor így köszönjek? Dear sir(..) vagy mr (..)? Vagy akkor elég a heló? És akkor elkö9söhetek yours sincerelyvel igaz?
2013. dec. 4. 15:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

HIVATALOS LEVÉLBEN NE HELLÓZZÁL!!!! Hányszor írjam még???

Van amúgy az interneten egy rakás levélminta is, csak rá kéne keresni.

Hivatalos levél megszólítása ismert címzett esetén:

Dear Mr. Smith,

Elköszönés:

Yours sincerely,

2013. dec. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ok. :) kösz. Hi az mikor van?
2013. dec. 4. 15:44
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
facebook chaten vagy élőszóban, esetleg smsben
2013. dec. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ill author helyet nem jó a writer? (meg cabotnál)
2013. dec. 4. 16:27
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

De, jó.

author=szerző

writer=író

Azt használod, amelyik szimpatikusabb.

2013. dec. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!