Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mikor kell lehúzni a gyökjel...

Mikor kell lehúzni a gyökjel végét?

Figyelt kérdés

Általános iskolában úgy tanították, hogy le kell húzni. Most középiskolában a tanár nem húzza le. Meg láttam más is lehúzza.


[link]


2014. jan. 5. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, ahogy kérre áll. Ha nagyon sokat kellett írni órán, nekem görbe volt az egész. Kutya se nézegeti, te hogy írod.
2014. jan. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 reptoid ***** válasza:

Olyan, minthogy a kettesnek a farka hullámzik vagy nem hullámzik :D

Ha nagyon sűrűn, tömören írod a betűket, számokat, akkor van esetleg értelme lehúzni, hogy egyértelmű legyen, meddig tart.

2014. jan. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért jó lehúzni, mert akkor egyértelmű, hogy hol a vége, és jobban oda is figyelsz rá. Valószínűleg ezért tanította úgy az általános iskolai tanárod, hogy erre rászoktasson. Ha nem húzod le, az nem hiba, csak legyen teljesen egyértelmű, mi van alatta és mi nincs.
2014. jan. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Én lehúzom, mert nekem úgy szimpatikusabb. :)
2014. jan. 5. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!