Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ennyi lenne a thébai mondakör,...

Ennyi lenne a thébai mondakör, vagy még több is van?

Figyelt kérdés

Ennél a résznél hiányoztam a suliból, és senkitől nem tudtam kölcsönkérni a füzetet, hogy másoljam.Holnap meg felelek belőle (ezen múlik az 5-ösöm)..Tesóm régi tankönyvei közt kutatva találtam egy papírt amire van írva ezzel kapcsolatosan, de nemtudom van e még valami.


Laiosz király kapott egy jóslatot,miszerint saját fia fogja megölni(Oidüposz),és saját anyját fogja feleségül venni ezért átszúrta a lábát, és kiküldte egy szolgával egy hegyre hogy elpusztuljon.Azonban egy paraszt meglátta, és Kornithoszba vitte a királyhoz.Mivel nekik nem volt gyerekük, örökbefogadták.Egyszer megkétségezték kivoltát, ezért elment a jósdába, és megtudta hogy nem a Korinthosziak az igazi szülei.Egy hármas útelágazásnál találkozott egy kocsissal és utasával, akikkel összetűzésbe keveredett és megölte mindkettőt.(Az utas a saját apja Laiosz volt).Ezután megfejtette a szfinx találóskérdését, megmentve a várost.Hozzáadták a város özvegyéhez, Iszménéhez(aki a saját anyja volt).Ezáltal beteljesedett Laiosz jóslata.Született 4 gyerekük(Polöneiész,Eteoklész,Antigoné,Iszméné.Egyszer az istenek dögvészt küldtek Thébaira ,és a jósdából megtudták hogy addig nem fog elmúlni míg Laiosz gyilkosa meg nem kapja büntetését.Oidiposz nyomozásba kezdett, és mikor megtudta az igazságot felesége öngyilkos lett, őt pedig fiai száműzték.Ezért elátkoza őket hogy egymás keze által essenek el.Megbeszélték hogy felváltva uralkodnak, de Eteoklész nem adta át a trónt Polüneikésznek, aki szövetségeseket keresett és megtámadta Thébait.A harcban a két testvér valóban egymást ölte meg..Ezután Kreón lett a király aki nem akarja eltemetni Polüneikészt mert a város ellen támadt, de Antigoné ellenkezett..Innen indul az Antigoné története.


Ennyi volt leírva.Van még valami amit kihagyott, vagy ezt így holnap el is mondhatom feleletbe?



2014. jan. 7. 21:42
 1/2 anonim ***** válasza:
szerintem bőven jó, de azért még olvasd el egyszer a vázlataid, ha vannak róla...
2014. jan. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
86%
nem azt tudta meg, hogy nem ők a szülei. hanem oidipusz is megtudta, hogy anyját fogja feleségül venni, stb., és épp azért mentek el, mert azt hitte, őka szülei, és nem akart nekik ártani
2014. jan. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!