Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mitől csontos hal a csontos hal?

Mitől csontos hal a csontos hal?

Figyelt kérdés

Olyan tulajdonságok kellenének, amik csak a csontos halakra igazak. Pl. az, hogy gerinces nem jó, mert az emlősök is gerincesek, az viszont, hogy oldalvonalrendszere / oldalvonalszerve van, az már jó.

Köszi előre is!



2014. jan. 10. 17:58
 1/3 anonim válasza:
A valódi csontos halak belső váza csontos, kopoltyúfedővel rendelkeznek, viszont fecskendőnyílásuk nincsen. A farokúszó homocerk (mindkét rész egyforma hosszúságú). Pikkelyeik kör (cycloid), vagy fésű (ctenoid) alakú. Szájnyílásuk a fej elején található. Úszóhólyagjuk van. Ivarosan, ikrákkal szaporodnak és külső megtermékenyítés jellemzi ezt a csoportot. Általában nagyszámú peték lerakásával maximalizálják az utódok túlélési arányát („R” szaporodási stratégia).
2014. jan. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Azonban, mint a kérdésben írtam, olyan tulajdonságok/képességek/stb kellenek, amik csak és kizárólag a csontos halakra igazak; viszont írtál pár olyat amíre ez nem egészen igaz..


A valódi csontos halak belső váza csontos

Az emlősöké is, nem?


Szájnyílásuk a fej elején található.

Öhm, ez is igaz az emlősökre, nem?


Úszóhólyagjuk van.

A bálnának nincsen? Tényleg nem tudom, azért kérdezem :)


Ivarosan, ikrákkal szaporodnak és külső megtermékenyítés jellemzi ezt a csoportot.

Külső megtermékenyítésűek pl. a kétéltűek is


Általában nagyszámú peték lerakásával maximalizálják az utódok túlélési arányát („R” szaporodási stratégia).

van még olyan állat, ami r-stratégiát folytat, legalábbis úgy tudom

2014. jan. 11. 19:39
 3/3 anonim válasza:

Mindig lesz olyan,ami más élőlényre is igaz.Úgy tudom,a bánának nincs úszóhólyagja.


az úgynevezett Weber-féle készüléka csontos halaknál összeköttetésben áll az úszóhólyaggal.

2014. jan. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!