Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy szerettessem meg a 8...

Hogy szerettessem meg a 8 éves gyermekemmel a verstanulást?

Figyelt kérdés
2007. okt. 9. 13:25
 1/7 anonim válasza:
100%
olyan könyvet kell venni neki,amiben olyan rimek vannak amik érdeklik őt.Vagy viccesen találj ki te valami rimes vicces verset és bohockodj egy kicsit vele hátha beválik.
2007. okt. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Weöres Sándornak vanak nagyon kedves gyermekversei (is), szinte énekelhető.Kutyatár, Száncsengő,Galagonya stb. Úgy tudom "Bóbita" cimmel jelent meg válogatás ezekből. Próbálkozz ezekkel, hátha felkelti az érdeklődését. Ha ráérez a ritmusra, talán a kötelező versekkel is szívesebben foglalkozik.
2007. okt. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Én valami zenés-verses cd-t hallgattatnék vele, vagy nem konkrétan vele, hanem én hallgatnám, de Ő is hallaná. Van egy ilyen cd-nk, igaz, nekem kisebb gyermekem hallgatja, de az a jó benne, hogy elég rövid versek vannak felváltva megzenésített versekkel. A címe: Mese-ház 2. A verseket Koltai Róbert és Pogány Judit szavalják felváltva (eléggé beleélik magukat, ami nagyon jó), a dalokat a Kaláka együttes énekli. Nemcsak állatokról, hanem más témában is vannak ilyen zenés-verses cd-k. Több Mese-ház cd/mc is megjelent mások előadásában. Szerintem annyit megér, hogyha egyszer Media Marktban jársz, akkor belehallgatsz. Remélem, segítettem!

1. Szabó Lőrinc: Falusi hangverseny

2. József Attila: Medvetánc

3. Weöres Sándor: Kacsa-úsztató

4. Pinty és ponty - Kaláka

5. Balázs Tibor: Madár-család

6. Zelk Zoltán: Párbeszéd

7. Weöres Sándor: A birka-iskola

8. Nálatok laknak-e állatok? - Kaláka

9. Csoóri Sándor: Csodakutya

100. Kányádi Sándor: Veréb

11. Petőfi Sándor: Anyám tyúkja

12. A medve töprengése - Kaláka

13. Weöres Sándor: A medve töprengése

14. József Attila: Hangya

15. Népköltés: Nincs szebb madár, mint a lúd

16. A csimpánz - Kaláka

17. A pávián - Kaláka

18. Tarbai Ede: A liba

19. Zelk Zoltán: Tavaszi dal

20. Weöres Sándor: Bodri

21. Elefánt - Kaláka

22. Zelk Zoltán: A három nyúl

23. Feketerigó - Kaláka

24. Kányádi Sándor: Róka-mondóka

25. A Kenguru - Kaláka


B. oldal:

1. Zelk Zoltán: Hová szaladsz vizipók?

2. Nemes Nagy Ágnes: Jön a kutya

3. Kassák Lajos: Japán kakasom

4. Hajnali rigók - Kaláka

5. Kányádi Sándor: Nyírbocskor

6. Fésüs Éva: Békanóta

7. Csukás István: Egérmese

8. Zsiráf - Kaláka

9. Gárdonyi Géza: A kutya meg a nyúl

10. Gazdag Erzsi: A kis kakas rézgarasa

11. Drégely László: Macskaházi Benedek

12. Birka-Irka - Kaláka

13. Weöres Sándor: Dongó

14. Gazdag Erzsi: Egy kis malac

15. Kányádi Sándor: Sáska

16. Oroszlán - Kaláka

17. Szabó Lőrinc: Tavasz

18. Weöres Sándor: Paripám csodaszép pejkó

19. Nagy László: A jegesmedve

20. A jegesmedve - Kaláka

21. Benedek Elek: A Páva meg a varjú

22. Viziló - Kaláka

23. Kányádi Sándor: Kilenc kecske

24. Nyitnikék (részlet) - Kaláka


(Keresd a hanglemezboltokban!)


CD ár: 3850 Ft

MC ár: 1630 Ft

2007. okt. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Hallgattasd vele úgy a mondókákat,gyerekdalokat,hogy korabeli gyerekek éneklik,szavalják.Neten találsz.
2007. nov. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
bár én nem vagyok szülő,pedagoiai osztályba járok van egy 10éves öcsém akivel már 1osztály ota tanitom verset tanulni mert nagyon nem szeret,és a tanulsban is segitek neki pl: mutogatok neki ugy jobban eszébe jut vagy amikor Petőfi Sándortól a Nemzeti dalban ahhoz a részhez értünk hogy :,,Hol sirjaink leborulnak unokáink leburulnak és áldó imádság mellet mondják el szent neveinket"-> a sirjainkat jelképezte hogy a kezemmel dombot mutattam neki a levegőbe, az unokáuinknál rámutattam az imánál miára kulcsoltam a keze és a szent neveinknél keresztet mutattam a két mutatóujammal...én ezt használtam sokkal jobban meg tudja tanulni valamilyen képhez mindig kötöm hogy segitsek neki ezzel igy amikor ehhez a részhez ér akkor eszébe jut a mutogatás,nekem bevált probáld ki te is hátha sikerül bár nem mondom 100%osra de megprobálni meg lehet :):)
2009. ápr. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
bocs az imánl imára kulcsoltam a kezem
2009. ápr. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Megtanult vers / 1 csoki :D
2009. nov. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!