Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 1. Valószínűségi változó,...

1. Valószínűségi változó, melynek várható értéke 5? 2. Olyan R2 (négyzetbeli) -vektor, melynek 0 a determinánsa, de egyik eleme sem 0? Mondjon rá konkrét példát!

Figyelt kérdés

3.Olyan esemény két szabályos dobókocka feldobásánál, melynek valószínűsége 5/9-ed.


Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni az alábbi feladatokkal kapcsolatban, ezt vizsgán kaptam az egyetemen és sajnos nem tudtam megcsinálni, de kíváncsi vagyok, hogy mi lehet itt a válasz. Köszönöm a segítséget. Laci


2014. jan. 19. 20:52
 1/4 bongolo ***** válasza:

1. Mondjuk 9 oldalú szabályos dobókockán dobott szám várható értéke (1+9)/2 = 5.


2. Determinánsa négyzetes mátrixnak van, nem vektornak.

Mátrixnál mondjuk a csupa 1 elemű 2×2-es mátrix determinánsa 0.


3. Az 5/9 valószínűség az 20/36.

18/36 valószínűségűt könnyű csinálni: a dobott számok paritása különböző (egyik páros, másik páratlan).

Ha ehhez még hozzávesszük, hogy lehet még dupla 1-es vagy dupla 6-os dobás is (az mindkettő csak egyféleképpen lehet), akkor már 20/36.


Másik megoldás: A számok összegével is lehet, de nehezebb kihozni:

összeg=2: 1/36

összeg=3: 2/36

összeg=4: 3/36

összeg=5: 4/36

összeg=6: 5/36

összeg=7: 6/36


2+3+4+5+6 éppen 20, vagyis mondjuk annak, hogy az összeg 3 és 7 között van, annak 20/36 a valószínűsége.

2014. jan. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hát én próbáltam a nehezebb oldal felől megközelíteni a feladatokat... pedig így teljesen érthető és nem is bonyolult. Köszönöm még egyszer :)
2014. jan. 20. 09:41
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Lenne még egy feladat, amire konkrét példát kellene írni. Két R2-beli vektor, melyek generátorrendszert alkotnak.

Köszönöm előre, aki tud segíteni.

L.

2014. jan. 20. 21:05
 4/4 bongolo ***** válasza:
Ez baromi egyszerű. Bármely olyan két vektor jó, amik nem egymás többszörösei (szóval lineárisan függetlenek). A legegyszerűbb az (1 0) és (0 1).
2014. jan. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!