Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek kérdés.1. Számold ki a...

Matek kérdés.1. Számold ki a rombusz alapú hasáb térfogatát, ha átlói 6 és 9 cm, oldala 5,7 cm, a testmagassága 4 cm? (Sehol nem találom a képletet)

Figyelt kérdés

2. Négyzet alapú gúla alapéle 7 cm, magassága 9,5 cm. Mekkora a felszín, térfogat? (Itt sem találtam sehol a négyzet alapú gúla képleteit. )


3. Egy 10cm élű kockába beleteszünk egy 2 cm sugarú gömböt. Mennyit emelkedik a vízszint? (Ezt egyáltalán nem értem)


4. Mekkora a kúp tömege, ha az alapkör sugara 4 cm, magassága 12cm, a sűrűsége 3.1g/cm3? 5. Egy kockából a lehető legnagyobb hengert vágunk ki. Mekkora a henger felszíne, térfogata, ha a kocka éle 18cm?


5. Egy kockából a lehető legnagyobb hengert vágunk ki. Mekkora a henger felszíne, térfogata, ha a kocka éle 18cm?



2014. márc. 29. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez így értendő?


1. Számold ki a rombusz alapú hasáb térfogatát, ha a rombusz átlói 6 és 9 cm, az oldalél 5,7 cm, a testmagasság 4 cm?

2014. márc. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen? Ugyan ezt írtam le :D
2014. márc. 29. 13:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Hasáb térfogata: alapterület szorozva magassággal.
2014. márc. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!