Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hemingway: Az öreg halász és...

Hemingway: Az öreg halász és a tenger. Néhány kérdésre válaszolnátok?

Figyelt kérdés

1. Ki volt Santiago és Manolo? Mi volt a foglalkozásuk?

2. Mit kap Santiagotól cserébe?

3. Mivel táplálkozik Santiago napközben a tengeren?

4. Santiago mivel szórakoztatja magát,amikor egyedül van a tengeren?

5. Milyen élőlények segítik a halászatban?

6. Hány napot tölt a tengeren a műben?

7. Mennyi időt tölt a hal elfogásával?

8. Mennyi ideig küzd a cápákkal?

9. Mi a célja Santiagonak? Mivel magyarázza részleges kudarcát?

10.A cápákkal szembeni harca során milyen eszközöket vet be? Mikor és miért hagyja abba a harcát?

11. Az öreg halász múltjáról mit tudunk meg? Egy-két dolgot írj le!

12.Milyen állatokat szeretett Santiago és milyeneket nem?

13."Ennél szomorúbban nem láttam a tengeren soha életemben..." Az öreg halász visszaemlékezik a marlinpár esetére. Írd le 5-6 mondatban!

14.Az idézetek alapján fogalmazd meg a halász viszonyát a zsákmányához!

"Szerelek, tiszetellek, becsüllek"

"Ha neki lennék, most nekidurálnám magam istenigazában.."

"Vajon lát-e jól ott a mélyben.."

"...olyan nagyszerű ennek a halnak a viselkedése,olyan méltóságos a magatartása.."

"Még soha életemben nem láttam nálad szebb,nálad nagyobb, nálad nyugodalmasabb, nálas nemesebb jószágot,testvérem."

15.Te hogy vélekedsz Santiago alábbi gondalatairól? Néhány mondatban írd le!

"nemcsak azért öltem meg a halat, hogy kenyerem legyen, és hogy eladjam eleségnek,...A dicsőségért öltem meg, és azért, mert halász vagyok. De szerettem amíg élt, és azután is szerettem. Ha szerejük,akkor nem bűn megölni. Vagy csak annál nagyobb bűn?"

16. Hamingway kisregényének üzenete ebben az idézetben fogalmazódik meg. Értelmezd!

"-De hát az ember nem arra született, hogy legyőzzék-mondta.-Az embert el lehet pusztítani,de nem lehet legyőzni."



Köszönöm szépen!:)


2014. máj. 4. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:

"-De hát az ember nem arra született, hogy legyőzzék-mondta.-Az embert el lehet pusztítani,de nem lehet legyőzni."


Kurt Vonnegut írta egyszer, hogy szerinte az egész regény tulajdonképpen szimbóluma annak, ahogyan az első novellájával ( A folyón át a fák közé) bántak a kritikusok. Nagyot akasztott vele, de aztán a kritikusok ízeire szedték.

2014. máj. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

valahogy így:


"It could be that the sharks Hemingway had

in mind were critics who hadn't much liked his first

novel in ten years,

Across the River and into the Trees,

published two years earlier. As far as I

know, he never said so. But the marlin could have been that novel."

2014. máj. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Olvastad? Mert az internetről is letöltheted a szöveget pdf formátumban, és ha elolvasod, választ kapsz az összes kérdésre. Magától az írótól! És még talán tetszeni is fog az olvasmány!
2014. máj. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!