Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha van egy kis időt akkor...

Ha van egy kis időt akkor letudnád fordítani nekem ezt az angol szöveget magyarra (házi lenne és nem igazán értek hozzá, szóval teli lenne hibákkal és szeretnék egy jó kis fordítást róla)? (bocsi ha valamit elírtam:S)

Figyelt kérdés

Up in the air


How dangerous it?

What's it like up there?

Have you had any funny experiences?

How long have you been a window cleaner?


When you hear the phrase 'dangerous jobs' you probably think of firefighters, lifeguards or police officers. Can window cleaning be dangerous? No? Well, if you're working 250m above the ground, it can be very dangerous. This week, Darren Barnes, a window cleaner on some of the tallest buildings in Perth, in Australia, talks to us.


For ten years. I was working as a builder before that. Then, my brother started cleaning windows on skyscrapers and I changed jobs to work with him. I have always loved being up in the sky!


If you're not afraid heights, it's great. On a sunny day the view is amazing. It's very quiet and the people below look like ants. Of course, bad weather can be a problem - you know, strong winds - and the pollution sometimes makes the city look grey. However, I love it up there.


Well, it's safer than it looks. The job was more difficult when I started. But safety equipment has changed a lot since then. We've got a power roof car now to take us to the top instead of the old chair. And I don't work alone. Twelve of us clean a building, so we look out for each other.


Oh, sure. Once, a pigeon sat on my head for hours and went up and down the building with me. It came every day and we used to share my sandwiches!



2014. máj. 9. 23:03
 1/6 anonim válasza:

A levegőben


Mennyire veszélyes?

Milyen odafent?

Volt már bármilyen vicces tapasztalata?

Mióta foglalkozik ablaktisztítással?


Amikor azt hallja, hogy „veszélyes munkák”, valószínűleg tűzoltókra, testőrökre vagy rendőrökre gondol. Vajon lehet az ablaktisztítás veszélyes? Nem? Nos, ha 250 méterrel a föld fölött dolgozik, lehet. Ezen a héten Darren Barnes-zal, az ausztráliai Perth város néhány legmagasabb épületének ablaktisztítójával beszéltünk.


Tíz éve. Azelőtt építészként dolgoztam. Miután a testvérem felhőkarcolók ablakait kezdte el takarítani, lecseréltem az állásomat, hogy vele dolgozhassak.


Ha nem fél a magasban, akkor remek. Napos időben lenyűgöző a kilátás. Nagyon csendes és az alattunk lévő emberek hangyáknak tűnnek. Természetesen a rossz idő – például az erős szél – problémát jelenthet, és a légszennyezés miatt a város néha szürkének tűnik. Ennek ellenére imádok fent lenni.


Valójában biztonságosabb, mint amilyennek látszik. Az elején nehezebb volt. De a biztonsági felszerelés sokat változott azóta. A heveder helyett most már egy elektromos felvonóval tudunk feljutni az épület tetejéig. És már nem egyedül dolgozok. Egy épületet 12-en takarítunk, így vigyázunk egymásra.


Hát persze. Egyszer egy galamb órákon át ült a fejemen és utazgatott velem fel-le. Minden nap meglátogatott és még a szendvicsemet is megosztottuk.

2014. máj. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fent a levegőben


Milyen veszélyes?

Milyen ott fent?

Volt már valami vicces élményed?

Milyen hosszú idő óta vagy ablak tisztító?


Amikor azt hallod, hogy veszélyes munkák, lehet, hogy a tűzoltókra, a testőrökre, vagy a rendőrtisztekre fogsz gondolni. Lehet-e az ablaktisztítás veszélyes? Nem? Hát, ha 250 méterrel a föld felett dolgozol, akkor nagyon veszélyes lehet. Ezen a héten Darren Barnes-el, az ablaktisztítóval beszélgetünk, aki Perth-ben, Ausztráliában tisztít néhányat a legmagasabb épületek közül.


10 éve. Előtte építészként dolgoztam. Aztán a testvérem ablaktisztítóként kezdett dolgozni a felhőkarcolókon és lecseréltem a munkám, hogy vele dolgozhassak. Mindig is imádtam fent lenni az égben!


Ha nem félsz a magasban, akkor nagyszerű. Egy fényes napon a látvány hihetetlen. Nagyon csendes, és alattunk az emberek hangyáknak látszanak. Persze a rossz időjárás jelenthet problémát - például az erős szél - és a szennyeződéstől a város néha szürkének tűnik. Akárhogy is, én imádok itt fent lenni.


Nos, biztonságosabb, mint aminek kinéz. Ez a munka sokkal bonyolultabb volt, mikor elkezdtem. De a biztonsági felszerelés rengeteget változott azóta. Most van egy emelőszerkezetünk, ami felvisz minket az épület tetejére az öreg szék helyett. És nem egyedül dolgozom. Tizenketten tisztítjuk az épületet, szóval vigyázunk egymásra.


Igen, persze. Egyszer egy galamb órákig ült a fejemen, fel és le ment az épület oldalán velem együtt. Minden nap jött és megszoktam osztani vele a szendvicsemet.


Néhány helyen nem szó szerint fordítottam, hogy magyarul jobban hangozzon.:)


Szívesen!

2014. máj. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek:)
2014. máj. 11. 09:54
 4/6 anonim válasza:
Angolból még csak itt tartotok? :o Az igen. Mi is a Get to the top 3-t vesszük.
2014. máj. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
7.osztályos vagyok Gimiben.
2014. máj. 12. 20:25
 6/6 anonim válasza:
Elhiszem én azt, én is 7. osztályos vagyok. Csak mi már a 6. leckét kezdjük.
2014. máj. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!