2014. máj. 13. 16:59
1/1 anonim válasza:
a*b=192
2a+2b=56
b=(56-2a)/2
a * (56-2a)/2 =192
a*(28-a)=192
28a - a^2 = 192
a^2 - 28a + 192 = 0
másodfokú megoldóképlet