Abel januarban 21 napot dolgozott. Az elso munkanapom kapott 45 €-t, de azutan minden munkanapon 4€-val tobbet keresett,mint az elozo munkanapon. Mennyit keresett osszesen januarban? Nekem 3255€ jott ki. Nem hinnem,hogy jo. Mindent irjatok le reszletesen, a keplettel egyutt mert ma hianyoztam, es nem tudom.:(
2014. máj. 16. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Na a következőképp kell csinálni: Három info szükséges 1, mennyit keresett első nap (45) 2, Mennyit keresett az utolsó nap (4*20+45=125) 3, Hány napig dolgozott (21).

Ezután átlagolni kell az első és utolsó nap keresetét: (45+125)/2=85

Ezzel megkaptunk hogy átlagosan napi 85 dollárt keresett (vagy úgy is értelmezheted, hogy ennyit kéne fizetnünk neki az első naptól kezdve végig hogy ugyanannyit keressen mint az eredeti struktúrába)


Na ezt be kell szorozni 21-gyel : 85*21=1785


Tehát 1785 eurot keresett

2014. máj. 16. 16:50
 2/3 A kérdező kommentje:

Sn=a1+an/2*n

ez a képlet?

an=21

2014. máj. 16. 20:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Sn = n(a1 + an)/2 a képlet

an = a1 + (n-1)d


Sn = n[2a1 + (n-1)d]/2


S(21) = 21*[2*45+(21-1)*4]/2 = 1785

2014. máj. 17. 10:29