Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szoktál segíteni a házi...

Szoktál segíteni a házi feladatok megoldásában? Mikor látod ezt valós segítségnek és mi veri ki a biztosítékot amikor csak azért sem segítesz bár tudod a választ?

Figyelt kérdés

Én pl. szívesen segítek olyan témákban amihez értek ha 1-1 rövid kérdést tesz fel valaki. Ha látom, hogy a többit valószínűleg megcsinálta miért ne, nehogy már -e miatt ne tudja befejezni.

Ha el kell magyarázni egy-egy matek vagy fizika feladat megoldását azt kifejezetten hasznosnak is látom, hátha így leesik neki a tantusz.

Viszont ami nagyon felháborít mikor valaki itt akarja megíratni az egy-két oldalas esszéjét. Vagy belinkel egy beszkennelt lapot 40-50 kérdéssel. Na ez az akinek semmiképpen nem segítek. Irreális elvárásnak tartom, hogy valaki ilyen szinten akar kihasználni másokat és még ő van felháborodva ha nem segítenek.



2014. máj. 18. 09:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Angolban szoktam, de eddig még sosem mondtam meg a megoldást, csak megpróbáltam rávezetni a kérdezőt (tanár vagyok). Legtöbben elfogadják, de volt, hogy azt a választ kaptam, hogy kösz, de megvárom, míg valaki megírja. Ez bosszant.

A diákjaimtól is elfogadom, ha egy-egy feladatot nem csinálnak meg a háziban, de csak akkor, ha normálisan meg tudja kérdezni, hogy mit nem ért. Levágom, ha elő sem vette, meg sem próbálta, de ilyen ritkán van.

Ha nem érti, az én feladatom mindent megtenni, hogy kitisztuljon a fejében, de ha nem is foglalkozik vele,akkor én is így állok hozzá.

Egyébként én örömömet lelem abban, ha valakinek segíthetek az angolban, nekem ez a hobbim is.

2014. máj. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!