Lenne itt 4 feladat,amit a holnapi ZH-ra kellene megoldani.


Elfelejtettem egy budapesti barátom telefonszámát, csak arra emlékszem, hogy 4-essel kezdődik, három kettes van benne, és nincs benne 0. Legfeljebb hány lehetőséget kell végigtárcsáznom? (A BP-i számok 7 jegyűek).



Hányféleképpen bontható a 9 három pozitív szám összegére, ha a tagok sorrendje is számít, illetve ha nem számít?



Egy tízforintost tízszer egymás után feldobunk, és tudjuk hogy 6 fejet és 4 írást dobunk. Hányféleképpen lehetett ez?


A 32 lapos magyar kártyából egyszerre kihúzunk 5 lapot. Hányféle lap-5ös keletkezhet, ha legfeljebb két színből vannak?



Tudna valaki segíteni?


2014. máj. 21. 20:46
 1/2 vurugya béla ***** válasza:

1. a három 2-es helye: (6 alatt a 3)=20 lehet

A többi 3 helyre se kettes, se 0 nem jöhet, azaz 8*8*8=512 lehetőség.

AZAZ 20*512=10240 szám kell.


2. a) ha sorrend számít, akkor egy 9 hosszú szalagon kell 2 vágást tenni, minden vágás 8 helyen lehet, azaz (8 alatt a 2) = 28 lehetőség

b) ha nem számít, akkor a legnagyobb szám szerinti esetek:

7+1+1

6+2+1

5+3+1

5+2+2

4+4+1

4+3+2

3+3+3

Ez 7 eset.

2014. máj. 21. 23:52
 2/2 vurugya béla ***** válasza:

3. (10 alatt a 6) = 210


4. Lehet 1+4 vagy 2+3 darab a két színből.

Az első esetben, ha 1+4, akkor a két szín lehet 4*3=12-féle, a lapok "figurái" pedig (8 alatt az 1)*(8 alatt a 4)= 8*70=560.

Összesen 12*560=6720

A második esetben, ha 2+3, akkor a két szín lehet 4*3=12-féle, a lapok "figurái" pedig (8 alatt a 2)*(8 alatt a 3)= 28*56=1568.

Összesen 12*1568=


Mindez együtt 6720+18816=25536 eset.

2014. máj. 21. 23:59