Csillámkecskee kérdése:

Valaki segítene az Egri csillagokból Jumurdzsák jellemzéséhez?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem szép dolog, hogy itt kérek segítséget ahelyett, hogy valahogy megoldanám saját magam a házi feladatom, de ez most nagyon fontos lenne. Már nyáron kiolvastam a könyvet,meghallgattam a hangoskönyvet, megnéztem a filmet de sajnos már elfelejtettem:/ És interneten is kerestem segítséget a jellemzéshez de nem nagyon sikerül:c Tehát ha valakinek van egy kevés ideje segíteni nekem azt nagyon megköszönném.:)

A feladat: Jellemzést írni az egri csillagok című könyv alapján ezzel a címmel: "Milyen ember is ez a félszemű?"



2014. máj. 25. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Jumurdzsák a rossz megtestesítője a regényben. Negatív szereplő, minden cselekedete ezt igazolja.

Félszemű, török janicsár, az arcán nagy, feltűnő vágással, erről könnyen felismerhető.

A történet elején elrabolja Gergőt és Vicuskát, és más felnőtt rabokkal együtt Konstantinápolyban készül eladni őket, jó pénzért.

Jumurdzsák apja gazdag török aga, anyja magyar volt, ezért beszél magyarul is.

Viselkedése álságos, behízelgő, ha valamit el akar érni, de mindig kibújik a gonosz belőle.

Élete akkor változik meg, amikor Gábor pap elveszi a szerencsehozó gyűrűjét, amulettjét, melyet a nyakában, bőrszíjon viselt. Ez egy értékes pecsétgyűrű, fekete kővel, rajta gyémántból egy félhold és csillagok vannak.

Ezután szerencsétlenségek sorozata éri, meglopják, elszegényedik, súlyosan megsebesül, karját átszúrják a csatában.

Többször tűnik fel álruhában, egyszer kolduló, vezeklő dervisként, aki Pécs és Mekka között zarándokol, buzgón imádkozik, hogy gyűrűje nyomára bukkanjon.

Máskor kereskedőnek adja ki magát, így férkőzik Éva bizalmába, aki az eltelt hosszú idő miatt már nem ismeri fel és elárulja neki Gergely hollétét.

Jumurdzsák értékes gyűrűjéért üldözi végig a regényen Gergelyt, amikor Gábor pap már meghalt.

Szívós, eltökélt, minden gonoszságra képes, hogy visszaszerezze a talizmánját és azzal elveszett szerencséjét is. Babonás hittel ragaszkodik hozzá.

Gergely és Éva kisfiát is elrabolja, hogy kicserélje őt az amulettjéért.

Szerencséje azonban végleg elhagyja, a kis Jancsika megszökik tőle, ő pedig elesik Eger ostrománál.

Nem tudom, elég-e ennyi a jellemzéshez ?

2014. máj. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úristen*o* Nagyon szépen köszönöm, életmentő vagy;) Ez bőven elég:) Köszönöm mégegyszer :)
2014. máj. 26. 18:12
 3/5 anonim válasza:
88%
kész szerencse, hogy ezt megtaláltam :D holnaputánra kell megírnom az olvasónaplót :/
2017. nov. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Rossz ember volt, nagyon rossz...
2019. jan. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Káin kam válasza:

Gonosz volt,de nagyon ....☹️


👁 ❌

-


(remélem ezt mindenki érti )!😂😂💕

2020. jún. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!