Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Charles Darwin evolúciós...

Charles Darwin evolúciós elmélete, plussz feladat?

Figyelt kérdés
A biosz tanárom Charles Drawinról adott plussz feladatot, pontosabban a evolúciós elméletéről. Ez amolyan kis előadás féle, kiáll az emberke fel olvassa a dolgot és kap egy ötöst. Általában mindenki dög unalmas szövegeket szokott hozni gyorsan el hadarja és senki nem figyel rá. Én szeretem kicsit érdekesebbé tenni a dolgot(mint általában). Csak hogy (!) ez a téma kikészít. Sok oldalt találtam, amin volt vagy 30 oldal rizsa. Még a lényeget sem bírtam kiemelni annyi szöveg volt. Hetedikes vagyok szóval úgy szoktam össze állítani az előadásom, hogy az osztály társaim élvezzék ( ez persze elég nehéz feladat, mivel a fiúk eléggé éretlenek és nem bírnak semmire sem odafigyelni és még csöndben maradni sem ) és ne csak a tömény 6 oldal szak szavakat hallják amit ki sem tudok olvasni rendesen. Szeretném a segítségeteket kérni, valami normális oldalt ahol rendesen meg vannak fogalmazva dolgok és nem túl hosszú és érthető még a kissé (hogy is mondjam) gügyébb gyerekeknek is. Mert ha én most le írom azokat a dolgokat amiket eddig találtam, akkor az óra maga lesz a pokol. Szeretnék olyat leírni amit lehetőleg még én is értek és el tudok magyarázni társaimnak is. Előre is köszönöm! :)

2014. máj. 25. 19:59
 1/4 sadam87 ***** válasza:

Az interneten értelmes, és nem túl bonyolult szöveget találni az evolúcióról... hát nem egyszerű feladat!

Ez az oldal iskolásoknak készült, bár (mint láthatod) az evolúcióbiológia 12-es tananyag:

[link]

Némi kérdezz-felelek az evolúcióval kapcsolatban:

[link]

[link]

Ez pedig az evolúcióelmélet történetéről:

[link]

Könyvek közül én nagyon tudom ajánlani Ernst Mayr - Mi az evolúció? című könyvét, de (bár ismeretterjesztő könyv) az is sokkal részletesebb, mint amire szükséged van. Ezen kívül Richard Dawkinsnak van számos (népszerű) ismeretterjesztő könyve, ő azonban kissé hajlandó a redukcionizmusra, ha jól tudom, a legtöbb evolúcióbiológus nem (egészen) ért vele egyet.

És persze lehet olvasgatni Charles Darwintól A fajok eredetét is. :) De az egészet elolvasni nagyon hosszú volna, és valószínűleg értelmetlen is.

Egyébként esetleg a tanárodtól kérhetnél segítséget a megfelelő források ügyében. Remélem tudtam valamennyit segíteni!

2014. máj. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hetedikesnek én nem ajánlanám magát Darwint, A fajok eredete nehéz olvasmány. De ha szereted a kihívásokat, ne tántorítson el:

[link]

A negyedik fejezetet szokás tanítani, de kell a harmadik is. (Malthus törvényei miatt.)


Sadam87 első linkje szerintem bőven jó.

2014. máj. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Röviden-tömören Darwin evolúciós rendszerének az a lényege, hogy Linnével ellentétben Darwin természetes rendszerezést használt. Külső és belső tulajdonságokat, a feltételezhető rokoni kapcsolatokat nézte és így építette fel a rendszerét.


Érdekessé, hogy tehetnéd? Hát, ez fogós kérdés, szerintem, akit nem érdekel a biológia, a rendszerezés alapjai sem fogják lenyűgözni xD De esetleg interaktívvá teheted az előadásod, megkérheted őket, hogy hozzanak létre egy fejlődéstörténeti rendszert vagy ilyesmi.

2014. máj. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek vele. Most már megpróbálok egyedül boldogulni. Örök hála :)
2014. jún. 2. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!