Mit értünk egy valós szám abszolút értékén?

Mit ért egy adott pont és egy adott egyenes távolságán?

Hányadi hatványra kell emelni 4 a negyedikent hogy 8 a nyolcadikon legyen?



2014. máj. 26. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


4^4 = 2^(2*4) = 2^8


2^3 = 8


(2^8)^3 = (2^3)^8


3-adik hatványra.

2014. máj. 26. 13:30
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasz!Ez a hatványozás nem lenne nehéz de valahogy én sose tudtam olyan jól...=(
2014. máj. 26. 13:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Talán így érthető:


4^4^x = 8^8

(4*4*4*4)^x = 8*8*8*8*8*8*8*8 // mert ugye a 8^8 annyit jelent, hogy 8 darab 8-as összeszorozva

(4*4*4*4)^x = 2*2*2 * 2*2*2 * 2*2*2 * 2*2*2 * 2*2*2 * 2*2*2 * 2*2*2 * 2*2*2 // mert 8-at fel lehet úgy írni, hogy 2*2*2

(4*4*4*4)^x = 2^3 * 2^3 * 2^3 * 2^3 * 2^3 * 2^3 * 2^3 * 2^3 // mert 2^3 annyit jelent, hogy 3 darab 2-es összeszorozva

(4*4*4*4)^x = 2^24 // mert azonos alapú hatványok szorzata esetén a kitevőket össze lehet adni

// Most ugyanazt a bal oldallal is megteszem

(2*2 * 2*2 * 2*2 * 2*2)^x = 2^24

(2*8)^x = 2^24 // hatvány hatványa nem más, mint a két hatványkitevő szorzata, azaz:

8*x = 24 // mert mindkét oldalon 2-es alapú hatávny van

x = 3


Azaz 4^4^3 = 8^8

2014. máj. 26. 15:45
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm =)
2014. máj. 26. 16:38
 5/5 anonim ***** válasza:
(2*8)^x = 2^24 ezt elgépeltem. (2^8)^x = 2^24
2014. máj. 26. 16:55