Nagyon megköszönném, ha valaki elmagyarázná, hogyan kell megoldani.2014. jún. 3. 23:47
1/2 anonim válasza:
Az I. logaritmusazonosság alapján lg20+lg20=lg(20*20)=lg400. A II. logaritmusazonosság alapján lg400-lg10=lg(400/10)=lg40, így
lg(40)=lg20+lg20-lg10, és mivel lg10=1, így
lg(40)=lg20+lg20-1, mivel lg(20)=b, így
lg(40)=b+b-1=2*b-1.
Kész.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! Lenne még egy: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
2014. jún. 4. 15:51