Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matekról lenne szó. Geometria....

Matekról lenne szó. Geometria. Segítség?!

Figyelt kérdés

nemsokára a lecke végéhez érünk, közeleg a témazáró, ezért a szünetben megcsináltam a feladatokat amiket eddig vettünk, de egy kettőt nem értek:S

1.)Szerezd meg a háromszöget, a szögekkel együtt(ez edig oké)Kerület számolás

a=4cm,b=3cm,'béta:60°'

a betűzésre vigyázz! ez mit jelent nem mindegy hogy melyik oldalt mivel jelölöm?

ezt én meg tudtam szerkesztetni

K=4+3+3,5=10,5

ez akkor így jó?mert van aki azt mondta h nem lehet megszerkeszteni


2.)ezt egyáltalán nem értem

Számítsd ki a téglatest testátlóját ha élei

a)3cm, 4cm,5cm hosszúak


Számítsd ki a négyzetes hasáb testhálóját, ha alapélei 4cmsek,oldaléle5cm

Egy téglatest egy csomópontban összefutó élei 8cm, 4cm és 2cm hosszúak,Mekkora a köré írt gömb sugara

4.)szimmetrikus háromszög (alap-a)

a=?b=13,5 ma=10,8

13,5anégyzeten-10,8anégyzeten(mert befogót számolok)

65,61--->8,1(négyzetgyök)

ez jó lett?

köszi a segítséget:)


2010. jan. 4. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hányadikos vagy, lehet hogy némely módszert nem ismered.


1.) A c oldalt koszinusztétellel kiszámolhatod, és a 2-t kapod eredményül.


2.) a testátlóhoz készíts jó rajzot és Pitagorasz-tételekkel eljuthatsz hozzá. Beláthatod, hogy a téglatest testátlója gyök(a^2+ˇ^2+c^2).


3.) a jó rajz megint segít


4.) jó a megoldásod

2010. jan. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, bocs a testátlónál a b lemaradt. Helyesen gyök(a^2+b^2+c^2).
2010. jan. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

8.os vagyok

pitagóraszt vettük

2010. jan. 4. 22:08
 4/8 A kérdező kommentje:
2,3asat egyáltalán nem értem:(
2010. jan. 4. 22:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok


Akkor bocs, én már kicsit idősebb vagyok, nagyobb ismeretanyaggal rendelkezem. Mindenesetre remélem, egy-két tanácsot tudsz hasznosítani. :)

2010. jan. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
szia!latom,mar megvalaszoltak, de nem mindegy hogyan betuzod.Az oldalad mondjuk a-val jelolod, akkor azzal a szemkozti szog lesz az alfa szog, es igy tovabb...b-beta, c-gamma...
2010. jan. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nagyon kéne a segítség!!!!! hétfőn doga, és még mindig nem tudom őket megcsinálni!!!
2010. jan. 7. 17:06
 8/8 czibles ***** válasza:

2, [link]

kép is van hozzá remélem ez segit

4, szorozd meg 2-vela vég eredményt még meg, mert ezzel az oldal fele jött még csak ki.

"Számítsd ki a négyzetes hasáb testhálóját, ha alapélei 4cmsek,oldaléle5cm " a link ebben is segit jellegébe ugyan az mint a 2.

"Egy téglatest egy csomópontban összefutó élei 8cm, 4cm és 2cm hosszúak,Mekkora a köré írt gömb sugara " ez is ugyan az csak a sugár a testátló fele lesz.

2010. jan. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!