Fizikafeladat lenne. Hogyan kell megoldani az ilyesfajta feladatokat?


Egy 250 g és egy 500 g tömegű álló kiskocsit rugóval szétlökettünk. A kisebb tömegű kocsi szétlökés utáni sebessége 1 m/s. Mekkora a nagyobb tömegű kocsi sebessége szétlökés után?


[Beteg voltam mikor vettük a lendületet, és a számításokat, így nem tudom megoldani.] Valaki el tudná magyarázni hogyan kell ez ilyen feladatokat megoldani? A könyvben elolvastam, de nem igazán értem, mert ugye tanári magyarázat is kell hozzá. A lendületet magát értem, csak a képleteket ill. az ilyesfajta számolásokat nem.


Előre is nagyon köszönöm a segítséget!!


2010. jan. 5. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem zárt rendszer lendülete állandó. Mielőtt szétlöktük a kis kocsikat a lendületük (m*v) volt. Tehát a szétlökés után is 0-nak kell maradnia a két lendület összegének.

250*v1 + 500*v2 = 0

250*1 + 500*v2 = 0

500*v2 = 250

v2 = 0,5

2010. jan. 5. 20:08
 2/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Egy nulla kimaradt. Szóval mielőtt szétlöktük a kocsikat a lendületük összege NULLA volt:)

Remélem érthető.

2010. jan. 5. 20:09
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, érthető. Közben már a tanárnő is elmagyarázta, így már értem!
2010. jan. 7. 19:27