Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelent az hogy egy igazi...

Mit jelent az hogy egy igazi bestia?

Figyelt kérdés

2014. júl. 7. 18:40
 1/6 A kérdező kommentje:
?????
2014. júl. 7. 20:14
 2/6 anonim ***** válasza:

Állatokra, de átvitt értelemben emberekre is szoktuk mondani, használni ezt a kifejezést.

Melyik regényben, műben találkoztál ezzel a szófordulattal ? Ha megírod, jobban tudok válaszolni rá.

Valójában, tömören azt jelenti, hogy egy kegyetlen, vérszomjas fenevad az igazi bestia, egy ragadozó, pl. párduc, tigris.

Ha emberre mondjuk, mint írtam, "átvitt értelemben" hasonlatképpen, akkor ezt pl. háborús résztvevőkre is mondjuk, akik kegyetlenségükkel "tűnnek ki". Vagy bűnözőkre esetleg, akik "bestiális kegyetlenséggel" végeztek áldozatukkal például.

Az igazi bestia kifejezést szokták mondani nőkre, asszonyokra is, akik a férfiakkal való kapcsolatukban, viszonyukban túlhangsúlyozzák a vadságot.

2014. júl. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekemmezt valaki mondta hogy a nyilasok azok az igazi bestiak es en nyilas vagyok
2014. júl. 12. 21:21
 4/6 anonim válasza:

az azt jelenti hogy a nyilasok rohadt szemét állatok,

azok is voltak

2014. júl. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindig vigyázni kell a pontos, szabatos fogalmazásra !

A kérdező, most már értem, horoszkópja szerint "nyilas" állatövi jegybe tartozik, erre vonatkozik a kérdezett kifejezés.

Azokra a hölgyekre használják még ezt a kifejezést, akik a "férfifaló" kategóriába sorolhatók, sok kapcsolatuk volt, és többnyire rövid ideig voltak egy-egy kapcsolatban, házasságban.

Legutóbb Ava Gardner színésznőről olvastam cikket a Nők lapja c. hetilapban, A zöldszemű bestia címmel.

2014. júl. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Azt jelenti, hogy valódi vadállat.
2014. júl. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!