Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Megtudnátok írni a 3 kérdésre...

Megtudnátok írni a 3 kérdésre a választ?

Figyelt kérdés

Szóval.Idén a Légy jó mindhalálig illetve az Ábel a rengetegben a kötelező olvasmány.Ám de nem a szokásos olvasó naplót kérték,hanem adtak 3 db kérdést,és arra kell nekünk válaszolni 1-2 mondatban.

Légy jó mindhalálig:

1.Milyennek látja a kisdiák a debreceni kollégiumot?

2.Milyen konfliktusai voltak nyilas misinek? (Min.3)

3.A tárgyaláson kiderül-e az igazság? (indoklás)


Ábel a rengetegben:

1.Miért megy Ábel a rengetegbe?

2.Melyik volt a legveszélyesebb a hargitán? (valószínüleg itt az a mondat,hogy''Melyik volt a legveszélyesebb kalandja a hargitán?'')

3.Milyen módon segít ''arcgán'' Ábel,hogy könnyebbé tegye az életét?(Nem tudom elolvasni és csak tippeltem,ezért raktam idézőjelbe)


Aki tényleg tudja ezekre a kérdésekre a választ,és nem sajnálja ezt velem megosztani,az legyen szíves írja le.Olyan választ nem szeretnék olvasni,hogy:''mért nem olvasod el? akkor tudnád''..meg hasonlók.Előre is köszönöm!



2014. júl. 12. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem akarod elolvasni a regényt, akkor is találhatsz rengeteg olvasónaplót és rövidített olvasmányt a két műhöz kapcsolódóan, amiken 2 óra alatt átrágod magad maximum. Ha ennyit nem tudsz rászánni, akkor nagy gondok vannak nálad...
2014. júl. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki nálad még nagyobb problémák vannak mivel ha figyelmesen végigolvastad volna amit írtam,akkor láttad volna az utolsó mondatomat..miszerint ilyen jellegű hozzászólások nem érdekelnek.
2014. júl. 12. 12:47
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Elolvastam, és gondoltam ennyivel segítek, hogy ne kelljen "végigszenvedned" azt a két "iszonyatosan hosszú" könyvet.

Remélem senki nem fog segíteni, meg is érdemelnéd ezek után...

2014. júl. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Én elolvastam a Légy jó mindhalálig című könyvet, és utáltam mind a 300 valamennyi oldalt.

1.) Először lelkesen veti bele magát a kollégiumi életbe, hiszen szegény, paraszti családból származik, és nem mindenkinek adatik meg ez a lehetőség. Később azonban alábbhagy a lelkesedése, ahogy sorra érik az atrocitások és megpróbáltatások eljut arra a szintre, hogy nem akar többé debreceni diák lenni. Ebben nagyon nagy szerepet játszott az, hogy lopással vádolták.

2.) Török János úrral, Böszörményivel, a vége felé a tanári karral is voltak problémái, és a kertésszel is volt kisebb konfliktusa, amikor az ellopta Misi kalapját

3.) Kiderül, hiszen Török János úr ( aki valójában ellopta a reskontót ) írt egy levelet, amiben bevallja, hogy mit tett.


Az Ábel nekünk nem volt kötelező, de a filmet megnéztük, és egy részét el is olvastam.

1.) Azért, hogy a családja megélhetését segítse. Erdész lesz a Hargitán.

2.) Hát ehhez nem nagyon mit írni. Mivel nem tudod még te sem a konkrét kérdést.

3.) És itt pedig valószínűleg nem "arcgán", hanem magán. Azzal könnyíti meg a saját életét, hogy rengeteget olvas. A hideg téli estéken mindig olvasással ütötte el az időt. Az állatokkal is sokat foglalkozott.

2014. júl. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az utolsó kommentelőnek nagyon köszönöm! :)
2014. júl. 13. 16:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen segítettem :)
2014. júl. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!