Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Magyar nyelv és irodalomból...

Magyar nyelv és irodalomból kaptunk 8 kötelező olvasmányt és az egyik a helység kalapácsa, kiolvastam. Válaszolnátok 3 kérdésre?

Figyelt kérdés
Az a lényeg hogy olvasónaplót is kell írnunk amiben 25 kérdés van, már majdnem mindet megválaszoltam de elakadtam. Hogyan fejteném ki 5-10 mondatban, hogy ez miért eposz? Miért vígeposz? És erre költői eszközök és példák is kellenének a műből. Előre is köszi

2014. aug. 10. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért eposz, mert megjelennek benne az eposzi kellékek. (Nézz utána, hogy mik az eposzi kellékek és írd ki a műből rá a példákat)
2014. aug. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, és azt nem tudnád, hogy mitől víg?
2014. aug. 11. 20:14
 3/3 vanette válasza:
Wikipédia tökéletesen összefoglalja: "A vígeposz (más terminussal komikus eposz) esetében az eposz formakincséhez, kötelező formakellékeihez kisszerű tárgyat rendel a szerző. Emiatt a klasszikus eposz parodisztikus, ironikus, szatirikus hangvételűvé alakul át."
2014. aug. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!