Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni ezzel a két...

Bella2992 kérdése:

Tudnátok segíteni ezzel a két biológia kérdéssel? (nagyon fontos! )

Figyelt kérdés

1. Miként fokozza az emberi szervezet teljesítőképességét az idegrendszer és a hormonrendszer?

2. . Mi jellemző a férfi és a női szaporító rendszer felépítésére és működésére?


Pótvizsgázni fogok biológiából, és ez a 2 kérdés kifogott rajtam. Az összes többire válaszoltam, de ezek így... nem igen konkréten kérdsek és a tankönyvből rohadt nehéz kikövetleztetni a válaszokat. (nagyon sokat szenvedtem a többi kérdéssel) szóval valaki tudna nekem segíteni? tényleg fontos!! előre is köszönöm



#biológia #hormon #tizedikes biológia
2014. aug. 10. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Bizonyos hormonok, pl az adrenalin szimpatikus hatásokat váltanak ki a szervezetből. Ez azt jelenti, hogy a pupilla tágul, fokozódik a szívverés (nő a pulzusszám, a vérnyomás), fokozódik a verejtékmirigyek működése, stb. (nekünk anno úgy magyarázta a tanár, hogy arról jegyezzük meg a szimpatikus hatásokat, hogy az történik, mikor egy helyes, SZIMPATIKUS pasival találkozunk.) A PARASZIMPATIKUS hatások pedig nagyjából a szimpatikus hatásokkal ellentétesek: lassul a szív, lazábbak az izmok, mérséklődik az emésztés, stb.


2. Ez a második kérdés egy olyan tág téma, hogy ezt nem lehet csak úgy leírni. Az én érettségi tételemben ez több oldalnyi anyag volt...


Remélem tudtam azért valamennyit segíteni. :)

2014. aug. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Idegrendszer: aktiválódik a szimpatikus idegrendszer. A szimpatikus idegrendszer pedig hat a mellékvesére is, amiből adrenalin és noradrenalin szabadul fel. Innentől ki tudod keresgélni a könyvből.


2. Szimplán elmondod mind a két nem szaporító szervrendszerét és kész.

2014. aug. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!