Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lenne 3 kérdésem az Egri...

Lenne 3 kérdésem az Egri csillagokból! (több lent)?

Figyelt kérdés

Elolvastam a könyvet,csak erre a 3 kérdésre nem tudom a választ:

1.A 16. Században nemesek és jobbágyok is éltek.Bornemissza Gergely egyszerű jobbágyfiú volt,tehetsége révén mégis kiemelkedett az alacsony sorból.Híres vitéz lett.Milyen lehetősége volt egy Jobbágynak a felemelkedésre az egri hősök korában?

2.Ez a kor a Római megreformálásának kora . Mely egyházak szakadtak ki ekkoriban a katolikusból? Vajon miért?

3.A 16. Században kibékíthetetlen ellentét jellemezte az európai kereszténységet és az Ázsiai Iszlámot Mi lehetett ennek az oka?

(akkor ne válaszolj,ha csak annyit akarsz írni hogy "Google a barátod","nézd meg a könyvben","olvass utána",vagy "nekem is ugyanolyan nehéz megkeresni")

Rudolfné Galamb Éva-Rudolf Ottó Olvasmánynapló , Nemzedékek tudása.


2014. aug. 17. 14:57
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsi,hogy olyan fura a kérdés,csak véletlenül kitöröltem az hogy "mi a válasz".
2014. aug. 17. 14:58
 2/3 anonim ***** válasza:

1. A hadsereg és a papság. Máshol nem nagyon tudott előrelépni egy jobbágygyerek.


2. Lutheránus (evangélikus), Kálvinista (református) és az anabaptisták. Lutherrel kezdődött, bár ő eredetileg nem akart egyházszakadást, a katolikus egyházat szerette volna megreformálni, visszatéríteni a bibliai elvekhez. Na ezt nem fogadták kitörő örömmel és egyházszakadás lett belőle. A reformátusok alapvetően az úrvacsora kérdésében nem értettek egyet Luther elveivel ,meg jópár külsőségben, az anabaptisták meg ennél is tovább mentek, ők a Biblia alapján elvetették a gyerekkeresztséget, csak felnőtteket kereszteltek meg (merítetek be) Ennél azért bővebb a téma, e nagyon vázlatos így, de gondolom nem kérnek kisregényt.


3. Az Iszlám és a keresztyénség ma sem kibékíthető nem csak a 16. században de mindegy. Az ellentét vallási alapú, a korán parancsa szerint a mohamedánoknak mindenkit meg kell téríteni akár fegyverrel is ez szent háború. A keresztyéneknek szintén mindenkit meg kell téríteni, mondjuk a Biblia szerint fegyver nélkül, csak ezen kissé átsiklottak a középkorban. Na már most mivel egy ember csak egy valláson lehet és egyiknek se felel meg a másik ez örök ellentét marad.

2014. aug. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. aug. 17. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!