Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az ABCD teglalap eseteben...

Az ABCD teglalap eseteben AB=12cm, BC=16cm. Meg kell hatarozzam: 1. a teglalat teruletet; 2. a teglalap kore irt kor teruletet; 3. Ha E a kor egy pontja, amelyre DE kongruens AD-vel, milyen termeszetu az ECDB negyszog?

Figyelt kérdés
A teglalap terulete 192cm^2 es a teglalap kore irt kor terulete pedig 100 Pi cm^2. nekem ccsak a harmadik allpontnal nem jon ki a rajz. Csak annal lenne szulsegem segitsegre, mert kiszamolni kiszamolom.(a konyvben hatul azt irja hogy egy egyenlo szaru trapez kell legyen)
2014. szept. 3. 15:35
 1/4 anonim válasza:

Az, hogy DE és AD kongruens, azt jelenti, hogy AD-nek a hossza megegyezik a DE hosszával. Ezt körzővel egyszerűen ki kell tudnod szerkeszteni.


Egyenlő szárú trapézhoz ugye azt kell bizonyítanod ebben az esetben, hogy 2 oldal párhuzamos, a maradék kettő pedig ugyanolyan hosszúságú.


Nekem azért, hogy ne legyen önmetsző a dolog, engedd meg, hogy megváltoztassam a keresett négyszög betűzését EDBC-re. Csak mert nekem mindenképp önmetsző lett, ha úgy betűzöm meg, ahogy még anno én tanultam... (Vagy lehet a könyvben az ábra máshogy van betűzve, mint ahogy én megszoktam. Ezért elnézésedet kérem.)


Mivel ABCD téglalap, ezért a DB szakasz egyértelműen a körül írt kör átmérője. A C és E pontok ugyanolyan távol vannak az átmérő két végpontjától, mivel AD = DE és AD = BC, azaz DE = BC. Ez, ha ugyanarra a félsíkra esnek és a körön vannak a pontok, egyértelműen azt jelenti, hogy a két oldal párhuzamos.


Ami problémát okozhat, hogy ha az AB szakasz túl nagy, akkor lehet, hogy ez egy önmetsző trapézt fog neked eredményezni (ne haragudj, de nem szerkesztettem meg).

2014. szept. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a segitseget! :)
2014. szept. 3. 16:12
 3/4 A kérdező kommentje:
De az E pontot nem tudom sehogy megszerkeszteni.Megkerhetlek egy kis leirast hogyan szeresszem a korzovel?
2014. szept. 3. 18:42
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja..rajottem.
2014. szept. 3. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!